Ukrywanie IP

Witam wszystkich. Mam małe pytanie. Może wyda się ono wam głupie, ale dla kogoś mającego problem zawsze będzie on myślą przewodnią. Otóż chciałem zapytać czy nie znacie dobrego programu do ukrywania IP, jeżeli takowy wogóle istnieje. :smiley: Proszę o pilną odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Morfeusz :?

Nie da sie w 100% ukryc IP jakims programem. Mozna to uczynic przez: maskarade , bramki , tunele , przekierowania , serwery proxy. Lecz nie wiem czy powinienem o tym pisac bo czuje ze nie uzyjesz tego w dobrym celu.

Cześć Morfeusz.

Petros nie ma racji :stuck_out_tongue: ,są programy,które w 100% ukryją twoje IP[przynajmniej tak twierdzą ich twórcy}.Coraz więcej obecnie pisze i mówi o anonimowości w necie.Do tego celu służy m.in. program Stealther.Aplikacja maskuje nasz IP,modyfikuje informacje o kompie widoczne na stronach www,blokuje pliki cookie.Program nie używa tego samego rodzaju połączenia kilkakrotnie-np. IP za każdym połączeniem ze stroną www jest zmieniany na inny.Program działa z każdą wersją windy.Niestety program jest płatny[ok 150 PLN]

Z sieci możesz ściągnąć wersję shareware,oto link

http://www.photono-software.de/

z 3 wersji językowych wybierz angielską.Podaję również stronę domową programu

http://www.Stealther.com

Oczywiście używanie tego programu jest jak najbardziej legalne.

Mogę też pomóc go skonfigurować.Powiem na razie ,że chodzi o połączenia przez proxy. :slight_smile:

To tyle.Pozdrawiam

A chcesz sie przekonac ze jednak mam racje ? Czy te programy ukrywaja IP we wszystkich uslugach sieciowych ? FTP , SSH , SMTP itd. ?

O ile mi wiadomo ukrywaja tylko IP na HTTP korzystajac z serwerow proxy. Jak jestes zainteresowany testem to zglos sie do mnie na Gadu-Gadu. Postawie serwer ty uzyjesz swojego magicznego programu przy logowaniu na niego , i zobaczymy czy w logach nie bede mial Twojego IP.

Do Petrosa.

Czytaj dokładnie posty,w nawiasach napisałem, że “przynajmniej tak twierdzą ich twórcy”.To nie jest magiczny program,zresztą nie jest mój.Trafiłem na niego w necie[stronka angielska, ale znam trochę ten język].Autorzy twierdzą,że program przesyła dane i otwiera strony www przez specjalne systemy serwerów proxy na całym świecie[tzw. mix servers]Wystarczy ściągnąć program,zrobić update aktualnych serwerów proxy i skonfigurować przeglądarkę.

Oczywiście, że nie możemy mieć 100% pewności,ale żeby złamać ten program trzeba dysponować kompem o dużej mocy obliczeniowej.Na szczęście do tego trzeba drogiej ,wysoko zaawansowanej technologii[nie w Polsce].Nie będę wchodził w szczegóły techniczne.

Poza tym w necie jest dużo firm,ktore zbierają info o użytkownikach,są spamerzy,hakerzy,tzw.złodzieje tożsamości.Dlatego nie dziwię się Morfeuszowi, że chce się zabezpieczyć.

Nie miałem zamiaru nikogo urazić,podałem info,które posiadam.Dlatego nie będę się zakładał.

Pozdrawiam. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Serdecznie dziękuję Karolowi i Petrosowi za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Progamik ściągnąłem i jest całkiem niezły, ale niestety nie sprawdził się w zadaniu, które mu powierzyłem.:cry: Jednakże nie zamierzam się poddawać i popracuję jeszcze nad nim. Przyda się na przyszłość. jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam, Morfeusz. :smiley:

Napisz co chciales osiagnac. To powiem Ci czy jest to mozliwe i jak to zrobic.

Zadaniem jakie chciałem powierzyć programowi było głównie ukrywanie mojego IP na wszelkiego rodzaju stronach pokroju chat’ów czy też blogach. Chciałem również zapobiec wyświetlaniu tegoż numeru na na wszelkiej płci i maści stronach, których autorzy moga wykorzystywać do włamań na obszar mojego komputera. Jednakże szczerze wątpię czy moje plany są możliwe do zrealizowania. Pozdrawiam Morfeusz

Mozesz sprobowac ze starym narzedziem o nazwie FakeIP.

A tak technicznie rzecz biorac to niestety dopoki nie zalozysz wlasnej firmy telekomunikacyjnej ktora oferowalaby ci twoj wlasny dostep do sieci - nigdy nie uzyskasz anonimowosci w internecie.

Bo zalozmy nawet ze korzystasz z proxy ktory maskuje twoj ip to i tak zostaniesz zapisany w logach systemowych na tym servie chyba ze wejdziesz na niego “od kuchni” i wyczyscisz logi.

A co do programow przeznaczonych do takich operacji bezposrednio na “maskowanym” kompie to musze ci napisac ze zaden z nich tak naprawde nie ukrywa twojego ip a jedynie za pomoca sztuczki z nadpisywaniem pakietow oszukuje datagramy ktore “ida w siec” - jest to raczej rozmowa “uwierzcie ze nie jestem tym kim jestem bo jestem inaczej ubrany” niz raczej “to nie ja bo to nie moje cialo”…

Prawda jest taka ze jestes jedynie (jak my wszyscy) jedynie klientem wielkiej sieci i jesli jakakolwiek przesylka ma do ciebie dotrzec musi byc na niej podpis o nazwie “adresat” i aby ja otrzymac musisz miec taki sam adres jak ten napisany na kopercie ,dopiero gdy wysylasz przesylke do kogos mozesz poprosic pana na poczcie aby podczas dostarczania listu zamazal napis “nadawca” na twojej kopercie i podpisal ja inaczej…ale ten pan zapamieta ze zleciles mu takie zadanie i zapewne poki nie umrze bedziesz mial swiadomosc ze ktos “wie”…