Zapora systemu Windows XP SP2

Witam!

Mam problem z firewallem pod Windows XP SP2.

Gdy próbuję zmienić ustawienia Zapory systemu Windows wyskakuje komunikat: Nie można wyświetlić ustawień Zapory systemu Windows, ponieważ skojarzona usługa nie jest uruchomiona. Czy chcesz uruchomić usługę Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia intenetowego? Kliknąłem TAK i po chwili wyskoczył komunikat: System Windows nie może uruchomić usługi Zapora systemu Windows/Udostępnianie połączenia internetowego.

Czy firewall u mnie nie działa? Czemu nie mogę zmienić ustawień? Proszę o pomoc.

Witam,

może zerknij tu:

Start->Uruchom->services.msc

Znajdź Centrum Zabezpieczeń i włącz startowanie na Auto.

Do tego POCZYTAJ.

Nie mogę uruchomić servics.msc. System zachowuje się tak jakby w ogóle nie miał firewalla. Wyskakują tylko błędy o których pisałem wcześniej.

Może ktoś miał taki sam problem i wie jak go rozwiązać?

Proszę o pomoc

:cry:

Witam,

w mordę, przepraszam za literówkę, już poprawiam: services.msc.

Nie mój komp i “e” mi słabo wchodzi.

Przepraszam.

U mnie pomogło użycie Kreatora konfiguracji sieci.

Niestety firewall nie chce się włączyć nadal. Nic nie pomaga i ciągle wyskakują te same komunikaty. :cry:

Przejdz panel sterowania - narzędzia administracyjne -usługi i zobacz czy masz włączoną na auto usługe ICF,restart kompa i zobacz na firewal.

Nie bawiłeś się usługami.

Jak nic z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow.Włóż płyte z XP z SP2 do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Na szkodniki patrzyłeś.

a moze masz Nortona Antyvirusa 2005 który sam ma w sobie firewall, i wylącza bez pytanie tego z SP2, ale chyba powinno byc stosowne ostrzeżenie.

To jakaś nowość :o

Kolega się zapewne pomylił i chodziło mu o Norton Internet Security. :smiley:

Damian zapewne o tym wie. :wink:

o sry, 2004, pomyłka jak pisałem

Norton Antyvirus czy 2005 czy 2004 nie posiada firewalla. :smiley: :smiley:

Nie mogę znaleźć tej usługi ICF. Nigdy nie bawiłem się usługami :smiley: Podpowiecie mi gdzie jest ta usługa? Bo ja jej poprostu nie widzę.

Tutaj macie obrazek:

http://members.lycos.co.uk/bold/uslugi.jpg

Prosy o pomoc!