Acer Extensa 5220 - Problem Ze Sterownikami do HDD

Witam

Prosiłbym o rade

Posiadam laptopa jak w temacie.

Chciałem zainstalować na nim Windows Xp sp2 ale pojawia sie problem ze sterownikami.

Po Zintergrowaniu sterowników do Acera (Intel 82801 HEM/HBM SATA AHCI contoller) programem nLite z płytą instalacyjną Windows Xp Sp2 płyta jest bootowalna startuje ładuje pliki…ale po informacji czy chcemy przystąpić do instalacji Windowsa naciśnięciu entera wywala mi komunikat:

"Instalator nie może znaleźć umowy licencyjnej użytkownika

(EULA)".

Jeżeli ktoś ma pomysł co może być powodem tego błedu to proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam

Zrób od nowa płytę bo to błąd programu. Wczoraj wyszła wersja 1.4RC nlite

http://nliteos.com/

Użyj innej wersji nLite i pamiętaj aby te stery dodać w wersji tekstowej. Ale zainstalowanie systemu w ten sposób nie rozwiąże Twoich problemów z tym laptopem, ponieważ na tak zainstalowanym systemie nie uruchomisz karty dźwiękowej. Potem będziesz musiał jeszcze zmienić biosa i ponownie zainstalować system (ale na emulacji SATA => IDE, bez tych sterowników do SATA). I dopiero wtedy wszystko będzie dobrze działać.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

bardzo dziwne…

bo instalowałem system na tych laptopach i jakoś nie musiałem wgrywać nowego biosu i ponownie stawiać XP…

co do dźwięku - tak, mogą być problemy, ale wystarczy:

  1. zainstalować stery do chipsetu - reset

  2. zainstalować stery do dźwięku - reset

  3. panel sterowania–>właściwości systemu–>sprzęt–>menadżer urządzeń–>odszukać na liście Urządzeń systemowych sprzęt z “!”

  4. aktualizować mu automatycznie sterowniki - reset

  5. po resecie dźwięk będzie działał :}

  6. zapłacić rachunek - 150zeta :smiley:

To nie wiem jak Ty to zrobiłeś, bo ja miałem 4 laptopy w rękach i za każdym razem musiałem zmienić biosa na 1.18. Podziwiam Cię skoro Ci się to udało, bo w emailu od Acera (od serwisu) dostałem odpowiedź że te sterowniki do SATA zawierają błędy i że zawsze po wgraniu tych sterowników pojawia się problem z poprawnym działaniem laptopa (najczęściej jest to problem z dźwiękiem lub z wlanem).

noto firma ACER się zarąbiście popisała…

robią laptopka gdzie masz problemy z instalacja XP

a jak już znajdziesz stery i wiesz jak co zrobić, to okazuje się, że są zrypane…

faktycznie, chyba byłem lucky;p albo poprostu “wyczaiłem” jak to naprawić;z

Faktycznie miałeś chyba kosmiczne szczęście :smiley:

Acer popełnił błąd bo wypuścił ostatnie serie laptopów pod Viste i nie pomyślał o użytkownikach XP i to był jego błąd, jednak szybko się zrehabilitował i naprawił ten błąd - niestety użytkownik zmuszony jest do zmiany biosu - co dla wielu użytkowników może być problematyczne.

Witam

Zmieniłem temat postu bo się moderatorki nerwowały :slight_smile:

Dzięki wam chłopaki za pomoc :slight_smile:

Płytka się wypaliła na nowym progsie nLite a dzięki instrukcji Juniorka dźwięk hula aż miło posłuchać :slight_smile:

Pozdrawiam

podobny problem …

Już zrobiłem jak pisaliście wcześniej, tzn.:

  1. Zrobiłem płytkę z WinXp nLitem

  2. Zainstalowałem System Xp i wszystko się zainstalowało (sterowniki ze strony Acer’a) oprócz WiFi - w Sprzęcie widać z wykrzyknikiem tylko “kontroler sieci” i w żaden sposób nie chce się toto jakoś zainstalować.

  3. Zmieniłem BIOS na 1.18

  4. Reinstalacja systemu z płytki wykonanej nLitem (bez zmiany w BIOSie na IDE) - wszystko się zainstalowało oprócz “kontrolera sieci” no i WiFi nie ma.

  5. Zmieniłem w BIOSIE na IDE

  6. Reinstalacja WinXp bez sterowników SATA

  7. Zainstalowało się prawie wszystko - pozostał problem z “kontrolerem sieci” doszedł problem z dźwiękiem “Audio Device on High Definition Audi Bus” się nie instaluje.

  8. Wnerwiłem się straszliwie … (miałem nadzieję, że na WinXp bez sterów SATA pójdzie już wszystko jak pisaliście powyżej)…

HELP

Teraz to mnie zaskoczyłeś - bo ja takich problemów nie miałem - po instalacji bez sterowników SATA działało wszystko.

A WinXP masz z SP2 czy bez?? Bo jest wymagany SP2.

Witam,

nlite przeszedłem, ponieważ nie miałem kompa z flopem pod ręka kolega zrobił to za mnie, wybrałem folder i zaznaczyłem ( trzymjąc ctrl wszystkie stery wybierałem tez ten który sugerujecie wiec nie ma ta czynność większego znaczenia ) zrobiłem iso wypaliłem instalator sie włączył i pisze:

" Plik iaStor.sys jest uszkodzony " naciśnij klawisz i wku*** sie dalej ;]

Proszę o pomoc.

Plik iaStor sciągalem ze stronki acera: http://support.acer-euro.com/drivers/no … _5220.html

wybieraj ac F6 Intel SATA HDD… folder z tymi plikami zajmuje mi 484 KB na dysku

Sprzęt:

Acer Extensa 5220-050508Mi

P/N LX.E870C.006

OS: Windows XP Home SP2

zrób jeszcze raz płytkę:}

możliwe że nlite źle ci wgrał stery…

ew. ściągnij jeszcze raz stery i zrób nową płytkę… powinno pomóc

@ Dodonek

wiem, że czasem są problemy ze sterami do WIFI

jeżeli zainstalowało ci WIFI ale masz “!” to wystarczy wejśc w menadżer urządzeń i dać aktualizuj sterowniki i popróbować ze sterami windy i ze sterami z płytki:} napewno za którymś razem ci się uda:D

wiem, że trzeba wgrać jakieś “starsze” :}

pozdro i pofodzenia;p

Juniorek

XP mam z SP2, dlatego miałem nadzieję, że wszystko będzie ok.

Być może jest jakaś kolejność z jaką trzeba instalować poszczególne urządzenia?

Na płytce zakupionej z laptopem są sterowniki ale tylko do Visty. czy cokolwiek instalować z tej płyty, czy wszystko ściągać ze strony Acera dla XP?

Starałem się nawet ręcznie dorzucić jakieś sterowniki do WiFi…

Na podstawie specyfikacji sprawdziłem jaka karta powinna być w tym lapku i “na siłę” instalowałem. Ale po zainstalowaniu sterowników otrzymywałem komunikat, że “urzadzenie nie jest zainstalowane (czy znalezione), błąd [10]” - coś w tym rodzaju.

W menadżerze urządzeń nie widać żadnych kart bezprzewodowych.

Cały czas wisi nie zainstalowany “kontroler sieci”.

Popaprany sprzęt.

No ale będę próbował do skutku.

Być może sterowniki od audio coś mieszały bo do tej pory (zarówno wtedy jak działały jak i teraz jak nie działają) instalowałem je pod XP z płytki dla Visty.

Pozdr

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 23:36

Juniorek

Win XP mam z SP2.

Dlatego też myślałem, że wszystko będzie OK.

A tu ZONG.

W Menadżerze urządzeń nie ma wogóle śladu WiFi (kart bezprzewodowych)

Ciągle wisi niezainstalowany (z wykrzyknikiem) “kontroler sieci”

Być może kolejność instalowania oszczególnych urządzeń ma jakieś znaczenie.

Ja zaraz po postawieniu XP instaluję sterowniki od chipsetu.

Z Lapkiem dostałem też płytę na której są stery ale tylko do Visty. Czy cokolwiek instalowałeś z tej płyty, czy tylko stery ściągnięte ze strony Acera?

Być może, że to sterowniki audio tak mieszają bo do tej pory (czy dźwięk chodził czy nie) instalowałem je z płytki dla Visty.

Po instalce XP za każdym razem muszę doinstalowywć sterowniki do:

  • VGA

  • Ethernetu

  • mass storage

  • audio i modemu (przy czym wtedy kiedy audio działało - tj. dla płytki XP ze sterami SATA- najpierw puszczałem instalację sterów AUDIO z dostarczonej z lapkiem płyty i dopiero wtedy PCI Device przechodziło w Menadżerze Urządzeń do Urządzeń Systemowych i już automatem wykrywało Audio i Modem)

Próbowałem ręcznie dodać stery do karty WiFi ale kończyło się to komunikatem o niewykryciu urządzenia Błąd [10].

Możesz mi podać jakie składniki (jakie modele kart) są w tym lapku i czy coś takiego jak kontroler sieci zainstalowało się u Ciebie?

Pozdr

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 23:38

aLE NAJPIERW NAPISAŁEM I GDZIEŚ MI uCIEKŁO, PÓŹNIEJ DRUGI RAZ PRÓBOWAŁEM I SĄ DWIE PODOBNE TREŚCI

sorry

z tego co pamietam to chyba instalowalem wireless broadcom`a :slight_smile:

ale tak jak pisałem…

wlącz wireless`a prztyczkiem na obudowie

zainstaluj stery z archiwum

reset

jeżeli masz go zainstalowanego ale z “!”

to aktualizuj mu stery powinno za którymś razem pójść

ew. możesz mieć atherosa czyli szajs nad szajse:)

instalujesz stery ze stronki acera

powinno ci go wykryć ale z “!”

dajesz mu aktualizacje sterów i wybierasz jakieś starsze z listy z dysku

powinno banglać

p.s.

najlepiej tobym wiedział jak to zrobić patrząc w lapka;p

… wreszcie poszło.

Wczśniejsze próby załączenia Wlan’u przełącznikiem na obudowie nic nie dawały (a miałem nadzieję że “pobudzą urządzenie”).

Dopiero stery Broadcoma do WiFi zainstalowały odpowiednio urządzenie.

I okazało się, ze ów tajemniczy “kontroler sieci” zniknął a w jego miejsce pojawiła się karta beszprzewodowa.

Nie wiem dlaczego uparłem się wcześniej na kartę WiFi intela (wszak ethernet zainstalował się Broadcoma). Ale zmyliła mnie jakaś specyfikacja tego laptopa… tam wyczytałem że ma Intela… ale pewnie dotyczyło to innego modelu.

Reasumując:

aby uruchomić to “cudo” jakim jest Acer extensa 5220 z Linuxem Linpusem należy tylko zmodyfikowaź instalke do XP (+SATA) a później zainstalować tylko odpowiednie sterowniki.

Nie ma potrzeby modyfikować BIOSU i zmieniać emulacji dysku.

Wielkie dzięki za pomoc.

Pomocy! !!

Acer Extensa 5220

Winxp SP2

Wszystko juz zainstalowalem

WiFi dziala

ale karta dzwiękowa nadal nie

Wyczytalem ze czasami trzeba zaistalowac modem, tylko ze w moim przypadku wyskakuje blad:

brak urządzenia obslugiwanego przez ten sterownik

Co zrobić?

Zaistalowalem juz wszystkie sterowniki:

chipset

wlan

lan

grafika

dzwięk

modemu jednak nie mogę

proszę o pomoc - jestem juz tak blisko posiadania normalnego laptopa :stuck_out_tongue:

jeszcze jedno: dlaczego w biosie nie mogę zmienić domyslnego 8mb przeznaczonego na grafikę?

żeby zainstalować modem, wpierw musisz instalnąć muzyczną :}

bo modem jest zintegrowany właśnie z nią i występuje jako “MODEM na HD Audio cośtam…” ;p

pisałem już co zrobić, jeżeli niedziała ci dźwięk… przejrzyj wcześniejsze posty:}

Wrzucilem plytkę ktora dostalem z laptopem

Zainstalowaly się sterowniki do rzeczy ktore wczesniej mialy znaczki w menedzerze urzadzen (kto wie dlaczego, skoro sterowniki sciagniete ze strony probowalem instalowac wczesniej)

pojawil się modem i muzyczna

zainstalowalem muzyczną - ok

zainstalowalem modem (dzwieku nie bylo) - ok

chce automatycznie uaktualnic sterowniki do muzycznej - nic nowego nie wykrywa

chce jeszcze raz zainstalowac sterowniki do muzycznej, pojawia się blad:

nie powiodla sie instalacja sterownika Realtek HD Audio

Jestem znowu o krok blizej ale nadal cos sie wali

co tym razem?

no i co ze zmianą ilosci pamieci przypisanej grafice???

dlaczego TYLKO 8mb??

PRZED CHWILĄ:

odinstalowalem i modem i dzwiekowa

zainstalowalem i dzwiekowa i modem- nie ma zadnych wykrzyknikow/znakow zapytania w menedzerze - mimo to dzwiek NIE DZIALA!!

co jest? :confused:

a czy wyświetla ci kartę muzyczną w men. urz. :?

jeżeli dajesz aktualizację sterów, to wybieraj katalog gdzie je masz… bo inaczej system zabardzo ci nie znajdzie sterów…

pozatym, zobacz w panelu ster.–>dźwięki i urz. audio czy możesz zmienić głośność…