Czy to wirus?

Kiesy właczam folder,w którym trzymam różne pliki to włącza sie komunikat: explorer.exe wygenerował błędy i będzie zamkniety przez system windows. Niestety nie mam płytki Windowsa a by go na nowo zainstalować. Co moge zrobic?

Wirus raczej nie, chociaż nie można tego całkiem wykluczyć. Bardziej prawdopodobne jest jakieś uszkodzone albo wadliwe rozszerzenie powłoki. Pobierz program Autoruns i spróbuj kolejno wyłączać rozszerzenia z zakładki Explorer - sekcje Shell Extensions\Approved i Column Handlers.

Niestety nie moge pobrac tego programu

http://www.microsoft.com/technet/sysint … oRuns.mspx tu jest dokładny link. na dole masz download

Pobrałam,lecz nie moge go otworzyc.

To znaczy? Klikasz i nic się nie dzieje, nie możesz/nie umiesz rozpakować, czy jeszcze coś innego?

Tzn.że po ściagnięciu klikam na otwórz i na sekundke pojawia sie w górnym lewym rogu czarna kratka z białymi napisami i znika.Także nawet nie moge odczytać co tam jest,bo dosłownie jest to tylko mrugnięcie.

Czy wcześniej miałaś kłopoty z otwieraniem archiwów zip? Jeśli nie, to być może rzeczywiście masz w systemie jakiegoś szkodnika. Usuwanie możesz zacząć od wklejenia tutaj logów programu HijackThis i innych (instrukcje w przyklejonych tematach w dziale ‘Bezpieczeństwo i logi…’).

Jeśli nie - to być może nie masz w ogóle programu do obsługi zip albo masz nieprawidłowe skojarzenia plików. Możesz to naprawić np. tak:

Start -> Uruchom -> cmd.exe

w otwartym oknie wpisz:

REGSVR32 C:\Windows\System32\zipfldr.dll

Zrestartuj (dla pewności, chociaż to chyba konieczne nie jest) komputer i ponownie spróbuj otworzyć i rozpakować plik Autoruns.zip

Masz kliknąć na plik autoruns.exe , a Ty klikasz na autorunsc.exe.

A czy folder, na którym pada explorer.exe nie zawiera czasami plików avi.

Klikam na autoruns.exe.Zdecydowanie.

a jak mam poznac czy folder zawiera pliki avi?

Przepraszam ,że tak mecze i że jestem taka ciemna ale komputer potrafie tylko właczyć i wyłaczyć. a ostatnio troche szperałam to moze to zamieszanie przez to

Pliki avi to po prostu filmy. Mogą być niewielkich rozmiarów i te są zwykle OK ale mogą też być spore, 700MB i (czasami) więcej - aleotakichtuniemówimybotozwykledivxyściągniętezp2pinatymforumniemilewidziane :wink:

Barnaba wspomniał o plikach avi bo problemy z Eksploratorem powodowane przez niektóre kodeki (a właściwie rozszerzenia powłoki instalowane razem z kodekami) są dość popularne i często się zdarzają. Objawiają się właśnie zawieszeniem się lub nieoczekiwanym zamknięciem Eksploratora w momencie otwarcia/wyświetlenia folderu zawierającego pliki avi.

Chociaż przyczyna może być też inna. Też związana z rozszerzeniami pulpitu (dodającymi nowe pozycje w menu kontekstowym plików lub folderu) ale nie koniecznie dotyczące filmów.

Czy przed pojawieniem się problemów zainstalowałaś jakiś program?

proponuje przywrócić system do dnia w którym wszystko było ok… jak to nie pomoże to albo format albo zainstaluj jakiś pakiet Internet Security np. Kasperski i przeskanuj kompa…