Program do całkowitej kopii dysku twardego

Witam.

Wiem, że takie coś jest ale nie mam pojęcia jak się to nazywa. Chozi mi o program który zrobi mi kopie jednego dysku na drugi. Czyli przerzuci dokładnie wszystko (łącznie z systemem) na dugi dysk.

Po zaniedługo będe kupował nowy, dużo większy dysk twardy a nie mam możłiwości wszystkiego od nowa instalować, więc chce z mojej 80GB przewalić wszystko w nienaruszonym stanie na nowy dysk.

Wyjaśniłem dokładnie czego szukam. Oczekuje pomocy.

Pozdrawiam.

P.S. Przydała by się jeszcze jakaś ściągawka/instrukcja do tego programu.

Norton Ghost

a co do ściągawki to jest tak prosty że nie da się w nim pogubić ;] jaest bardzo intuicyjny :slight_smile:

Było, wiele razy:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 61#1263661

mikrej , Frog - chyba wam coś się pomyliło :smiley: Burnago chce skopiować system na nowy dysk ! A Ghost nie zrzuci obrazu partycji na dysk inny niż źródłowy tego obrazu !

A to już jest klonowanie systemu… do poczytania TUTAJ.

Acronis True Image !

Jak nie zrzuci, jak zrzuca.

Niejednokrotnie przenosiłem Ghostem system z serwera z jednego dysku na drugi.

Obecnie jest liderem w tym asortymencie.

Polecam również oprogramowanie firmy Paragon.

Dowiedziałęms się że najbezpieczniejszym programem do tego to: Ghost Nortona… ale dzięki za pomoc. :wink:

Jeżeli do klonowania partycji systemowej użyjesz Ghosta przygotuj się na kłopoty z uruchomieniem systemu na nowym dysku.

Link

Naprawienie tego to w sumie chwila moment ale warto być przygotowanym i uzbrojonym w choćby teoretyczną wiedzę :).

A wszystko dlatego, że Ghost nie tworzy wiernej kopi partycji a danych znajdujących się na tejże. Niby drobiazg ale czasem potrafi zrobić ogromną różnicę.

Mam pytanko: Norton Ghost jest płatny. Czy jest jakaś darmowa alternatywa?

O całkiem darmowej nie słyszałem ale za niewielkie pieniądze dostępne jest oprogramowanie firmy Paragon Drive Image dołączane często do różnych gazet komputerowych. Ekspert, Niezbędnik, PCformat.

Paragon dołączony był do 1 wydania NEXT, 7.9 zł, dostępny w empiku

http://www.instalki.pl/programy/downloa … Backup.php

Polecam :slight_smile:

Dzieki :slight_smile: