Neostrada, 2 kompy, jak podłączyć?

Mam dwa kompy i switcha jak zrobić żebym na obydwu kompach miał internet ?

Pozdrawiam !

Jeden sposób to udostepnienie internetu za pomoca karty sieciowej na drugi to zakup routera z modemem najlepsze rozwiązanie

możesz kupić rozdzielacz LAN- 2 komputery na jednym kablu np. na http://www.allegro.pl

Mam Neostrade która ma być podłączona do jednego kompa i w obydwu kompach musze mieć karty sieciowe i połączyć je w sieć. Tak ?? A czy wtedy nie będzie tak że jak wyłącze kompa do którego neo jest podłączona to na drugim kompie nie będzie netu ?? I po co mi wtedy ten switch ??

Po nic, masz racje. Switch rozdziela sygnał na wiecej niż dwa kompy, nic wiecej. Jeśli nie chcesz miec sytuacji że wyłączenie jednego kompa (tego bezpośrednio pod neo) powoduje zanik netu w drugim, to tylko zakup routera cię urządza. Podłączysz wtedy kompy przez router i bedą miały internet niezaleznie od siebie.

nie zabardzo rozumiem jak jakiś (obejżałem) rozdzielacz lana mógłby ci pomóc (niby gdzie podłaczysz modem ADSL z pakietu NEO) :o

Jedyne wyjście w twojej sytuacji to:

Jeden komp ciągle włączony, w nim karta sieciowa,

drugi komp włączony kiedykolwiek w nim karta sieciowa

karty połączone kablem sieciowym krosowanym.

Ewentualnie w/w router (ale z z modemem ADSL) dedykowany dla neostrady

popatrz np. http://www.router.adso.com.pl/

pozdro Smofacz

Ja polecam Planet ADE-4110a

Cena 210 złotych a żyletka jakich mało

Wtedy router dzieli neta i nie musi jeden komp chodzic non-stop

Oczywiście jest on ze 4 portowym switchem

Ale skoro masz switcha to mozesz kupić Planeta ADE3110 i wtedy koszt to 170 złotych a funkcjonalnosc taka sama po podlaczeniu switcha

Jeśli chcesz bez żadnych kosztów mieć neostradę na 2 Pc. Wejdź w połączenia sieciowe opcje lub właściwości Neostrady Plus i zaawansowane tam wybierz “zezwalaj innym użytkownikom tej sieci na łączenie się…”. Niestety drugi komputer ( ten z modemem) musi być włączony ale za to wyłącza sie wszystkie programy i obniża zużycie energii oraz wyłącza się monitor. Ale bez żadnych kosztów. :smiley: