Vista z XP a zaginiony plik ntdlr

Posiadam laptopa z Vista. Zainstalowałem na innej partycji XP. Na Viscie użyłem programu vistabootpro. Po restarcie pokazuje sie boot manager. Jak wybiorę Viste to ok, a jak XP to pokazuje sie to:

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.

2. Choose your language settings, and then click “Next”.

3. Click “Repair your computer”.

File: \ntdlr

Status: 0xc000000e

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrupt.

Zrobiłem jak napisane: xp się uruchamia, ale nie ma boot managera i nie moge wybrac visty.

Zrobiłem inaczej. Zainstalowałem najpierw xp i poźniej viste. W boot manager wybieram xp i pokazuje sie to co wyżej.

Ma ktoś jakieś propozycje?

A po co Tobie są dwa systemy? Zdecyduj się albo na Windowc Vista albo na XP. I po problemie.

Po prostu mam taka wewnętrzną potrzebę, a Ty jak nie znasz odpowiedzi to lepiej nic nie pisz 8)

NTLDR (skrót od NT Loader) to tzw. menedżer rozruchu, odpowiedzialny za uruchamianie Windows 2000/XP/2003. Bez niego system nie będzie działać. NTLDR działa, jeśli na dysku systemowym są dwa pliki: NTLDR oraz boot.ini. Ten drugi to plik konfiguracyjny, zawierający informacje o zainstalowanych systemach operacyjnych.

Brak pliku NTLDR może być m.in. efektem awarii dysku lub podkręcania komputera. Pomimo że system nie uruchamia się, możesz samodzielnie rozwiązać problem:

  1. Umieść w napędzie płytę instalacyjną Windows i uruchom z niej komputer.

  2. W pierwszym oknie instalatora naciśnij [R].

  3. Wybierz z listy instalację Windows, która wymaga naprawy i podaj hasło administratora.

  4. Wpisz polecenie copy x:\i386\ntdlr c:\

Literę „x” zastąp literą napędu CD/DVD. Z kolei w miejscu litery „C” wpisz literę partycji systemowej.

Przechodziłem ten sam problem dawniej.Do Visty doinstalowałem Xp, który nie dał sie uruchomić.

Próbowałem różnych sposobów ale pomogła dopiero instalacja od nowa obu systemów najpierw Xp i potem dopiero jako drugi Vista.

Oczywiście wiąże się to z utratą wszystkich danych i podwójna instalacją sterowników.

Ja mam problem tego typu, że miesiąc temu instalowałem XP i równolegle Vistę (ale Viste po zainstalowaniu XP). Wszystko hulało, wyskakiwał bootmanager z Visty i do wyboru była albo Vista albo Wcześniejsza wersja systemu Widnows. Wczoraj zrobiłem Formata dysku C: na którym był XP i zainstalowałem XP na nowo. Teraz nie mam bootmanagera i jedynym systemem z którego mogę korzystać to ten nieszczęsny XP. Pomocy! !!

boot.ini wygląda następująco:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

Czyli jest ok bo XP jest na pierwszej partycji pierwszego dysku.

Teraz partycje wyglądają tak:

Dysk1: C: (na tej Win XP), D: , E:

Dysk2: F: , G: , H:

Dysk3: K: , L: (tutaj Vista)

Pomocy! Jeśli ktoś wie jak do boot.ini systemu XP dodać Viste to zapraszam na Piwo mimo, że sam nie piję :slight_smile:

A takie ustawienie?

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Jakiśtam” /fastdetect