Nokia 3110 Classic vs Sony Ericsson k550i

Dzisiaj w moje ręce dostałem prospekt Ery a że mam dość telefonu na tzw.“kartę”, chce skorzystać z oferty abonamentu za 30 zł, która stosunkowo w tej że sieci jest najlepsza ale nie o to w gruncie rzeczy chodzi. Przy tej opcji abonamentu nie ma wielkiego wyboru co do telefonu i właściwie zostają te dwa wymienione w temacie, tylko którego z nich bardziej warto kupić i dlaczego właśnie ten a nie inny… :slight_smile:

K550i ma aparat 2 Mega piksele,radio z RDS.

ja bym brał Nokię

dlaczego? nie mam jakoś zaufania do ,Soniaków", bo w starszych swoich telefonach joysticki się często walą :x Nokia jest chyba ładniejsza i moim zdaniem ma lepszą renomę

K550i nie ma joysticka,też się zastanawiałem między tymi dwoma telefonami i wziąłem SE i nie żałuję,a przekonanie że Nokia jest najlepsza jakoś mnie nie kręci.

Musze przyznać że należe do tych osób dla których telefonu firmy Nokia są najbardziej solidne, trwałe gdyż w rzeczywistości tak jest i wcale nie chodzi o renome, jeżeli na tym by mi zależało to zastanawiał bym się nad kupnem telefonu w promocji za 1zł a nad kupnem telefonu z serii N czy SE z serii W, tych droższych i bardziej “wypasionych”.

Jedyne co mnie nie przekonuje do końca do kupna Nokii jest aparat oraz wyświetlacz i tu kolejne moje pytanie, czy róźnica w wykonaniu zdjęcia przez te dwa telefony jest duża oraz jak sie ma sprawa z wyświetlaczem, czy dla tych aspektów lepiej kupić 550i czy jednak odpuścić dla Nokii, do której kupna jestem bardziej przekonany, ze względu na to co pisałem powyżej, klawisze, obudowa,słuszałem że w k550i wygląda strasznie tandetnie, oraz sam wygląd…

Ja bym polecił tobie SE k550i , jeżeli miałbym do wyboru te dwa fony to wybrałbym ‘soniacza’ .

Plusem w tym telefonie jest to , że nie ma joya , aparat 2 mpx , slocik na kartę , ładny wyświetlacz .

Minusem za to są klawisze , jeżeli masz duże palce (albo grubsze trochę) to będzie ci bardzo nie wygodnie obsługiwać fona . : ]

Ta Nokia to porażka…wyświetlacz w porównaniu do SE to ■■■■. Aparat tak samo. W dodataku Se można przeflashować na W610i a wtedy zyskujemy walkmana. Chyba jasne co lepsze…

No właśnie te klawisze, palce mam długie ale szczupłe, nie wiem czy to najlepsze określenie :slight_smile: Ok, zaczekam do wtorku aż w mojej zapitej dechami mieścinie będzie k550i, obdzwoniłem 6 salonów, w żadnym nie maja już k550i :?

Powiedz że żartujesz?

Jak to “słyszałeś że wygląda tandtnie” - to nawet nie widziałeś go?? :o

Wyświetlacz oraz foto biją na głowę Nokię 3110 CLS.

Porównaj speki.

A ja na Twoim miejscu poczekałbym aż zagości na rynku na dobre SE K530i. Może jest bez autofocusa, ale przynamnie klawisze ma wygodne, no i jest ładniejszy od 550-ki. A Nokię 3110 c miałem, ale dyskwalifikuje ten telefon fatalny wyświetlacz:( Chociaż sam aparat wykonany jest solidnie:)

Zdecydowanie k550i. Jak troche posiedzisz w temacie SE to przeflashujesz sobie na w610i, Dograsz nowe stery aparatu i bedzie git :stuck_out_tongue:

Nokia “Schodzi” na psy :

  • Baterie robia slabe

  • wyswietlacze awaryjne i nie zbyt dobrej jakosci do ceny.

Bateria w tej nokiprzyzwoita (trzyma nawet 8 dni przy minimalnym użytkowaniu), aparat ma pupny, wyświetlacz mniejszy niż w k550i, ale za to solidna jest.

K530i jest od dawna w play…