Gdzie są aktualizacje systemu Windows XP?

Mam oryginalną wersję systemu Microsoft Windows XP Home Edition + SP2 i od ponad roku regularnie instaluję wszystkie aktualizacje tego systemu. Chciałbym zrobić format dysku, bo trochę przez ten czas zaśmieciłem komputer i tu pojawia się moje pytanie: czy mogę te aktualizacje skopiować na płytkę i potem zainstalować je na “świeżym” Windowsie bez ponownego ich pobierania?? Jeżli tak, to w jakim folderze je znajdę i jak potem je mam zainstalować (normalnie robię to przez witrynę Windows Update) ?? Zgóry dzięki za wszystkie Wasze odpowiedzi i pozdro dla wszystkich :smiley:

Poprawki pobierane z Windows Update przechowywane są (od SP2) w folderze C:\WINDOWS\SoftwareDistribution. Tyle, że są to tylko ostatnio pobrane i zainstalowane poprawki, więc nie wszystkie.

Chyba lepiej poszukać gdzieś w sieci Autopatchera (podobno znowu jest dostępny). Albo z oficjalnego źródła - obrazy iso z poprawkami, z serwera Microsoftu.

http://support.microsoft.com/kb/913086

Krótko mówiąc - bez ponownego pobierania całkiem sporej paczki się chyba nie obejdzie.

Tu masz trop to ci pomoże

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=51ABD334-EE54-493E-9690-C2611DE4EA08&displaylang=pl

Witam

Pliki te są ukryte w folderze Windows.

Musisz otworzyć folder Windows, póżniej wejść w Narzędzia>opcje folderów>pokaż ukryte pliki i foldery

A tam na samej górze jest katalog $hf_mig$ i w nim się znajdują wszystkie aktualizacje pobrane z witryny poprzez UPdate.

OK, dzięki. A jak otworze ten katalog $hf_mig$ , to tam są podfoldery o nazwie tych aktualizacji, dajmy dla przykładu folder KB923980, w którym to znajduje się aplikacja o nazwie “spuninst.exe”, która jak się domyślam (?) odinstaluje aktualizację z systemu. Natomiast w folderze C:\Windows$hf_mig$\KB923980\ update \ z kolei znajduje się plik o nazwie “update.exe”. Więc jeżeli chcę zainstalować tą aktualizację to powinienem otworzyć ten drugi plik ?? Wolę się upewnić, bo nie chcę czegoś zrąbać :slight_smile:

Update.exe. Ale czeka Cię mrówcza robota związana z zachowaniem właściwej kolejności instalowania poprawek (przy ich ręcznym instalowaniu), mnóstwo restartów i możliwych kłopotów w razie konfliktów wersji plików.

Zbiorcza, zautomatyzowana paczka z update’ami, to IMVHO najlepszy pomysł.

Z tego co wiem to WinSPatcher ma nowe poprawki.

:? A gdzie mogę znaleźć jakiś log, albo coś podobnego z kolejnością instalowania ?? A może jest jakiś sprytny programik który tylko zainstaluje w odpowiedniej kolejności te aktualizacje bezpośrednio z mojego komputera ??

kiedyś był projekt o nazwie autopatcher , który zawierał większość poprawek . ściągało się plik .exe i po prostu instalowało się poprawki

ale z tego co mi wiadomo microsoft zakazał działalności tego projektu

syaoranv przeczytaj temat w całości

Polecam program autopatcher, gdy go zainstalujemy w katalogu program files na dysku C znajdziemy jego folder z krytycznymi aktulizacjami jak i równiez ie7, wmp11…, instalujemy program dostępny w sieci jak i w tym wortalu całkowicie za free o nazwie nlite i za jego pomocą integrujemy dotychczasowe uaktualnienia z płytą instalacyjną, i po każdej instalacji windowsa zintegrowane łatki będą się instalowały wraz ze świeżą kopią xpeka.

Zgodnie z sugestami “nowako84” pobrałem program nLite w wersjii 1.4 ze strony dobreprogramy.pl. Zainstalowałem go, wszystko chodzi, aż do czasu kiedy program każe mi wybierać aktualizacje do zintegrowania z płytą. Jak kazał “goomish”, klikałem po kolei każdy plik o nazwie update.exe. Nazbierało się dość dużo tych aktualizacji, klikam sobie “Dalej”, rozpoczyna się integrowanie poprawek i wyskakuje mi komunikat błędu o treści:

c:\windows\$hf_mig$\[nazwa aktualizacji]\update\update.exe - nie jest prawidłowym typem poprawki.

Powiadom autora programu jeśli ten błąd pojawił się niespodziewanie.

Przepisz otrzymany komunikat po angielsku i dołącz plik "Poprzednia sesja.ini"

Dodam jeszcze, że ten komunikat pojawiał się w liczbie równej wybranych przeze mnie aktualizacji, gdzie odpowiednio zmieniała się nazwa folderu głównego. Na końcu pojawia się informacja “Instalacja urosła o 0,01 MB” /czyli w ogóle nie urosła :? /. Nie mam pojęcia, co zrobiłem źle. Poniżej zamieszczam listę plików i folderów z jednego z katalogów aktualizacji (KB911164). Aha i w pomocy programu wyczytałem, że można dodawać poprawki tylko z rozszerzeniami *.kb i *.exe, a jak widać na obrazku, tam są tylko aplikacje *.exe :shock: Piszcie, co takiego zrobiłem źle, jeśli macie jakieś pomysły.

f8fb06ad80b427f0m.png

Problemy se robisz i komplikujesz rzeczy proste, po instalacji Windows wejdź na WINDOWS UPDATE i wymuś natychmiastową instalację wszystkich poprawek… pobiorą się, zainstalują i restart i znowu WINDOWS UPDATE… az nie będzie już nic do pobrania :slight_smile:

Stawiam piwo ze będzie szybciej niż masz się bawić w ręcznne instalowanie kazdej poprawik.