Leadtek Winfast TV 2000XP EXPERT

Witam.

Posiadam kartę telewizyjną Leadtek Winfast TV 2000XP EXPERT.

Jakość sygnału jest dość dobra.

Jednak na niektórych programach widać pasy co bardzo drażni podczas oglądania telewizji.

Można je jednak usunąć (przynajmniej kiedyś o tym czytałem o tym w KŚ Ekspercie) za pomocą programowej funkcji poprawy obrazu

Jednak w żaden sposób nie wiem jak ją uruchomić :confused:

Podobno da się to wykonać w dołączonym oprogramowaniu.

Tylko jak :confused: ?

Bardzo proszę o pomoc :wink: Pozdro :slight_smile:

Jaką masz wersję sterów i programu?

Ja pobieram ze strony producenta.

nunek… pisałem o tym problemie tu na Forum. Zobacz proszę, czy masz to samo.

Też mam kartę TV WinFast2000 XP Expert.

Do oglądania TV używam najnowszej wersji WinFast PVR2.

Data: 2005-06-28

Wersja: 4.0.107.3204

Zainstalowałem te z płyty dołączonej do zestawu.

ades no i co dają Ci te nowe sterowniki? Jest jakaś opcja by uruchomić funkcję poprawy obrazu?

Bo wiem że uaktywnia ją się ręcznie.

Wtedy obciążenie procesora wzrasta nawet o 10%

EDIT

Nie zupełnie takie pasy mam. Zaraz cyknę screena.

Spróbuje z tym Overscan’em. Tylko gdzie to znaleźć mam?

O sterach i programie pisałem TU

Ustawienia mam na maks. 3% do 7% procka. Opcje/Ustawienia obrazu/Ustawienia jakości Time Sihfting i Jakość Optymalna. Choć niektóre programy z kablówki maja śmieci, ale to wina TV kablowej. Słaby sygnał. Z dekodera Polsatu obraz czysty.

Co dają. Wszystko działa bez problemu. Mogę zapisać listę programów np. na innej partycji czy CD i po re instalacji systemu przywrócić ją. Co na PVR nie mogłem osiągnąć. No i jest pl.

99946750sf5.th.png

92656296el0.th.png

Podczas oglądaniu gryzą oko…

Na screenie nie są aż tak widoczne.

Na TV wszystko jest OK. Kabel dający syngał do tunnera nie jest skręcony.

Te pasy są spowodowane xxx (nie pamiętam :P) i można je właśnie bez problemu usunąć za pomocą programowej funkcji obrazu którą oferuje karta :slight_smile:

No właśnie oferuje :stuck_out_tongue: Tylko jak ją uruchomić :smiley:

Postaram się zeskanować ten tekst z Eksperta, jednak nie jest opisane jak je uruchomić.

Jak dodałem wyżej. Takie śmieci mam na kanałach gdzie jest słaby sygnał. Eksperta też czytałem. A w PVR już nie pamiętam gdzie to zmienić.

ades tyle że od tych śmieci da się umolnić :slight_smile: Tylko jak ? :smiley:

W Ekspercie był screen przed jak i po zastosowaniu funkcji poprawy obrazu i znikły.

Na dowód zarzucę jutro scanem fragmentu artykułu o funkcji.

A masz po polsku WinFast PVR, jak nie to zainstaluj WinFast PVR2 lub zrób sobie nakładkę pl. na WinFast PVR masz ją TU wybierz odpowiednią wersję.