Pamieć wirtualna

mam taki problem. czesto w pasku zadan pojawia sie ikonka z wykrzyknikiem i pisze cos takiego “pamiec wirtualna jest za niska”. jak temu zapobiec? o co chodzi?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … +wirtualna

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … +wirtualna

Poczytaj powinno pomóc :slight_smile:

To proste zwiększ ją Mój komputer/Właściwości/Zaawansowane/Wydajność-Ustawienia/Zaawansowane-Pamięć wirtualna-zmień/Rozmiary niestandartowe (no i wpisz se tam większe)np… maksymalną daj na początkową a maxa wpisz no niewiem 3500~4000 /ustaw/ok/ok/ok wszystko czasami restart kompa. pozdrawiam

Trochę jednak przesadziłeś. :o

Trochę jednak przesadziłeś. ( Wiesz zabardzo niewiem o co ci chodzi ale ja tyle mam i wszystko jest ok a może tak tego sie nierobi co??)w czym przesadziłem ,no chyba że sie ma dysk 3GB to napewno sie nieda ale ok wiesz swoje!

Witam,

Pewnie, że tak, ale przyjęło się (i jest to sprawdzone),

że wystarczający rozmiar tego pliku to około 1,5 - 2x więcej, niż RAM (zależnie od ilości pamięci).

Nie denerwuj się, nie ma o co. :slight_smile:

Najlepiej mieć ustawione o 50% więcej od ilości naszej pamięci RAM

amur to ile ty masz chłopie pamięci RAM :?:

4GB na plik wymiany/stronicowania… to 8 razy więcej niż ja mam :slight_smile: (256 DDR) 8) chyba jednak powinieneś zasięgnąć jakiejś lektury :smiley: :smiley:

Niebęde sie chwalił ile mam ale niejeden taki co miesza w necie by mi go pozazdrościł , ok kończe ten temat ale (DUCH) pozdrawiam cie :lol:

Z tego co wypisujesz to masz ok 2,5 GB Ramu. Teraz już wiesz co mi chodziło. :smiley:

Fajnie zastanawiam sie czy wogóle rozmawiamy na ten sam temat to oświeć mnie ile ty masz tam wpisane rozmiar początkowy i rozmiar maksymalny ? 8)

512mb ramu początkowy 768 max 1536 :smiley:

no i jest ok tak ma być pozdrawiam amur :smiley:

No tyle to i ja wiem.

Pozdrawiam. EOT. :smiley:

Jeszcze coś ci napisze pamięć wirtualna to taka pamięć którą tworzy sie na dysku ,Jeżeli zabraknie pamięci RAM (DDR czy jakiegokolwiek innego typu), to komputer wykorzystuje pamięć wirtulaną (stworzoną na dysku), która udaje dalszą część RAMu więc podsumowując pamięć wirtualna niema nic wspulnego z pamięcią którą mamy (256 albo 512 itp) ale myśle że ty to wszystko wiesz tylko powstało jakieś nieporozumienie z tym co napisał DUCH :smiley: