Pomocy?! Który zestaw wybrać?

Więc tak. Ja mam pytanie odnośnie zestawu. Który lepiej wybrać? Kupuje w najlibliższym czasie.

http://www.allegro.pl/item266751732_kom … 00gb_.html

lub

http://www.allegro.pl/item267361625_sup … 40mb_.html

Chodzi mi o różnice płyt głownych i zasilacza? Zasilacz odgrywa dużą rolę?

Proszę o pomoc.

Dla mnie ten, choć nie polecam kupowania sprzętu na allegro przesyłką. Preferuję odbiór osobisty…

Jej, ile można powtarzać - nie kupuje się gotowych zestawów! Za te pieniądze można kupić o wiele lepszego kompa (swoją drogą oba te zestawy maja GTS’a, którego kupowanie na dziś dzień to idiotyzm).

GTS zły niby dlaczego?

A dlatego, że jest droższy od 8800GT, a nie dorasta mu do pięt jeśli chodzi o wydajność.

Proszę - test

Oj tak za cztery kółka to ładnego giganta można stworzyć :-o :-o

Jeśli można stworzyć “giganta” do 4300 zł to moge uzyskac optymalne dobranie podzespołów przez Was? ;D Ja sie nie znam, ja tylko gram :slight_smile:

Proszę o pomoc(o zestawienie według Ciebie gdybys mial wydac 4300zł i nie przepłacić za sprzęt)

Pozdrowionka

żaden zestaw, gotowych zestawów się nie bierze…

C2D E6750 + Thermalright Ultra 120 extreme

Asus P5E IX38 S775 (PCX/DDR2/GL)

4GB Crucial Ballistix 800MHz

Seagate 500GB SATA II 16mb cache

LG H55L

BFG GeForce 8800GT

Enermax Liberty 500W

lepsza płyta głowna, lepszy RAM, większy dysk, lepsza karta graficzna, tańszy zasilacz (a równie dobry). Do tego jakąś budę według uznania…

ja za 4tys zmieściłem się z zestawem opartym na 8800GTX a lepszym niż te co podałeś… żebym wcześniej pomyślał, to miałbym 4GB lepszego RAMu ale spieszyło mi się i utopiłem kasę w 8800gtx…

dzieki za pomoc:D teraz sie musze dokładnie zastanowić;) ale ja sie nie znam na skladaniu kompa;)) to trudne?? a dlaczego core 2 duo a nie quad?

I tak masz BDB konfig.

Panowie lepiej core2duo czy quad?

Core 2 Duo…

a czemu?

  • quad ciągnie więcej prądu i bardziej się grzeje…

  • quad tak czy siak droższy

  • obecne quady to sklejki 2x2, jak wyjdą aplikacje i gry wykorzystujące 4 rdzenie to okaże się, że dzisiejsze 4 rdzeniowce są za słabe

WD z serii AAKS.

NEC AD-7173S/Pioneer 112 lub 212.

Quady są niezbyt opłacalne. Lepiej kupić jakiegoś tańszego procka (np. E2180), a potem przerzucić się na Penryna albo kupić coś na dłużej, np. E6750.

ale akurat w tym wypadku to różnica 200-300zł, a mi to nie wiele robi;/ więc nie patrząc na kase to co wybrać? Ja juz kompletnie zgłupiałem xD do tej pory wierzyłem w 8800GTS, a tu zonk…8800GT napewno;)?

tak na pewno, gts jest już nieopłacalny, 8800gt niska cena a wydajność 8800gtx…

Jedyne zmiana o którą można by się pokusić w zestawie podanym przez kolegę Piotrekplay to dysk - myślę, że zamiast 500gb warto by było zainwestować w 2x250 i zrobić Raid - zawsze to trochę lepsza wydajność.