Epson- Stylus DX8400 vs Brother - DCP-350C

Witam. Mam problem z wyborem urządzenia wielofunkcyjnego. Które bardziej polecacie? Chyba że macie inne propozycje do ok. 350 zł.

Oto linki do nich:

http://www.wielofunkcyjne-atramentowe.centrumdruku.com.pl/epson/stylus_dx8400.cd

http://www.wielofunkcyjne-atramentowe.centrumdruku.com.pl/brother/dcp-350c.cd

Obie są porównywalne! Lepiej sprawdź ceny wkładów, ewentualną możliwość napełniania, wydajność żeby nie popłynąć na materiałach eksploatacyjnych :stuck_out_tongue:

Hmm czy napewno porównywalne…

Powiem tak: jeśli zależy Ci na lepszej jakości i trwałości wydruku to polecam Epsona. Masz tam 4 osobne tusze (każdy do kupienia od 30 zł szt lub w multipaku (komplet tuszy wychodzi taniej). Dodatkową zaletą jest możliwość dokupienia tuszu czarnego o większej pojmności, co znacznie poprawia ekonomikeę wydruku. Pozatym całkiem niezły skaner. Ogólnie konstrukcja bardzo udana i często chwalona.

Epsona nie polecam :!: HP Photosmart C3180 jest lepsze ma bardzo doby skaner i drukarke można kopiować dokumenty, kolorowe zdjęcia bez użycia komputera.Mam takie urządzenie i jestem z niego zadowolony tusze do tego urządzenia (orginalne hp kosztują 60-70zł jeden ale jakosc wydruku jest lepsza od epsona)polecam hp :!:

No tak, a w epsonie nie można kopiować dokumentów, drukować kolorowych zdjęć bez użycia komputera… Nonsens! Zapewniam że jest to prostsze niż w C3180.

Co do jakości wydruku to chyba nie widziałeś na oczy wydruków z epsona. Pozatym takich urządzeń nie kupuje się do wydruku zdjęć bo jest to zwyczajnie nieopłacalne. Owszem można od czasu do czasu wydrukować jakieś zdjęcie ale przy większych ilościach polecam odrazu zainteresować się jakimś urządzeniem serii photo.

Oczywistym jest też fakt że każdy kolor ma być w osobnym tuszu. W innym wypadku przy wydruku zdjęć np. z wakacji gdzie będzie przewaga nieba pierwszy poleci cyan i pomimo, że reszta kolorów będzie pewnie ponad 50% trzeba będzie wymienić wszystkie 3 kolory właśnie tak jest w C3180.

Pozatym w Epsonie nie ma rozróżnienia na wkłady do dokumentów i do zdjęć. Wsztstko drukujesz tymi samymi tuszami, z tą samą rewelacyjną jakością. Wkłady DuraBrite Ultra (wykorzystywane przez dx7400/dx8400) zapewniają Ci ją niezaleznie od nośnika na którym drukujesz.

Może mam prywatny uraz do HP, jakkolwiek nadal potrafię docenić niektóre ich modele drukarek ale C3180 do nich nie należy. Czasy świetności ma już raczej za sobą i z lekka odstaje od urządzeń konkurencji… Takie jest moje zdanie ale na szczęście mamy demokracje i każdy może mieć własne.

A co myślicie o brother-dcp 350c ??