Vista 32 czy 64 bity?

Witam.Ktory system będzie lepszy dla procesora 64bitowego?Słyszałem wiele różnych opinii,dodam że posiadam wszystkie sterowniki do mojego sprzętu pod 64bity.Ale jakie jest wasze zdanie na ten temat?Który system bardziej nadaje się do gier?32 czy 64?

Do gier tylko Windows XP SP2 32bitowy na viscie cieżko będzie Ci w cokolwiek pograc.

Jeśli chodzi o gry to raczej 32bit, Vista jest tak samo szybka w grach jak XP.

Vista 32 bit ma problemy ze sterami jeszcze ,a co dopiero 64 . :mrgreen: To samo tyczy sie programów .

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 17:40

:x sam w to nie wierzysz kolego chyba :slight_smile: W viscie masz mniej klatek na tym samym sprzęcie niż na XP

ja mam tą sama wydajność w Viście co XP

Przewaga 64bit nad 32 jest jedna.

Wszystko co pisane na 32bity chodzi absolutnie tak samo jak na 32bit a 64bit chodzi przynajmniej 30% szybciej (system, aplikacje).

Na systemie 32bit wszystko 32 bit chodzi tak samo jak na 64bit, a 64 bit na 32bit nie chodzi wcale.

nie wiem nad czym sie zastanawiać??

64bit na 64bit dostaje kopa i praca staje się płynna i przyjemna, system ląduje się szybko a programy startują płynniej i wielowątkowe aplikacje wcale nie spowalniają działania innych programów w tle.

zależy…

na viście x64 przy 2 rdzeniach jest więcej fps niz w xp…

wracając do tematu jak masz proca z obsługą 64 bitów a jak widać w podpisie to masz to gry, kompresja winrar-em będzie trwała krócej więc lepiej zainstalować x64

ze sterami nie ma problemu!

jak producent nie wydał na viste x86 sterów to nie wyda ich wcale

jak producent wydał na viste x86 sterów to na 99% wydał tez na platforme x64 !

fanboy xp-ka :x

dzieki wielkie:)tak myslalem ze lepiej bedzie zainstalować 64 bitową wersję.Z tego co wiem Crysis jest nawet pisany pod 64 bity też.

Popatrz tu:

http://pclab.pl/art29004-8.html

Fajny test:)Czyli wychodzi na to ze nie warto instalowac Visty 32bit,jesli chce sie na niej pograc.Z kolei vista 64 bitowa jest wydajniejsza w grach niz xp.Według tego testu.

Hehe może kolego najpierw zainstalujesz Viste a potem będziesz fachowe oceny wydawał bo po wypowiedziach widać, że masz problem ze sterownikiem… :lol: :x

Kolego , mam Viste i widzę jakie problemy ma ten system . Jest jeszcze bardzo bardzo slaby .A jego największym problemem jest Xp , który bije go na głowę z wydajnością :slight_smile: Vista to taka modelka na wybiegu , która sie potyka , najnowsze testy SP1 dla visty wykazały ze wydajność wzrosła zaledwie 2% czyli nic nie zmienia . Nie oszukujmy sie vista jest przejściowa , zaraz po niej M$ wypuszcza w 2010 nowy system , to poco sie pakować w to g…no :stuck_out_tongue: , skoro XP będzie spierany do 2012

Zobacz kolego na karty muzyczne jakie maja problemy ze sterami

Cytat :

12 listopada 2007

Trudno będzie o kartę muzyczną do Visty za 100zł... Narazie tylko te najdrożesze karty muzyczne działają w miarę bez zająknięcia pod Vistą (X-Fi, Barracuda). Pozostaje czekać na lepsze sterowniki od producenta... Jednak po Creative bym się nie spodziewał, że w najbliższym czasie wyda poprawnie działające sterowniki do Live!, skoro nawet do X-Fi nie jest w stanie takowych wydać Może MS wyda jakieś poprawki, ale też w to raczej wątpię

Heh jakie testy te w Chipie SP1 w wersji v275, w której to jeszcze nawet nie jest SP1 tylko zlepek tego co ma tam być (rozpakuj go to zobaczysz) czy testy podane przez dobreprogramy (w blogu), gdzie jest kilka zdań i chyba trzy wykresy w sumie nic nie obrazujące? Vista lepiej radzi sobie z wielordzeniowymi prockami itd. ale wiem co czujesz bo sam dopiero niedawno przeszedłem na XP z win98 bo XP to był badziew wolniejszy od '98, dziurawy i mało kompatybilny po wejściu SP2 w końcu się zdecydowałem na niego :x O jakiej wydajności mówisz w XP tak z ciekawości? Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem Visty ale troche obiektywizmu by się przydało :lol: Za rok pewnie będzie pierwsza beta Win7 :smiley:

http://www.softwarepatch.pl/aktualnosci … ack-1.html

Wow ja czytałem trochę obszerniejszą wersję, gdzie pokusili się nawet o trzy wykresy :smiley: Tak z ciekawości to dowiedziałeś się czegoś wartościowego z tego artykułu co pozwala Ci wysuwać miarodajne wnioski?

Mój test wyszedł pozytywnie jeśli chodzi o podstawowe problemy tego systemu i co teraz?

“Grupa doszła do wniosku, że odbiorcy, którzy czekają na uaktualnienie poprawiające słabą efektywność, jeszcze przez długi okres czasu nie dostaną go w swoje ręce.”

Grupa pewnie nie wie, że SP1 ma wyjść pod koniec lutego :stuck_out_tongue:

wedlug mnie Vista jest bardzo dobrym systemem,jesli posiada sie dosyć dobry sprzęt.Wszyscy narzekają na Viste bo pewnie zaraz po zainstalowaniu im wolno chodziła.Jednak z kazdym dniem mozna znalezc coraz wiecej plusow i zalet tego systemu.z kazdym wlaczeniem chodzi coraz szybciej.Po aktualizacjach ktore wychodzą dosyc czesto,jest jeszcze stabilniejszy.Zobaczycie za rok.Wszyscy beda jechac na Viscie a jak wyjdzie Windows ten nowszy(chyba seven)to bedą chwalić Viste,ze bardzo dobrze gry na niej chodzą itp.Teraz kazdy gdy jest przyzwyczajony do Xp to mowi ze to system lepszy,bo tak naprawde nie posiedzial dlugo na Viscie,a nawet jak to zrobil to dawno,gdy jeszcze nie bylo sterownikow do Visty.Co do tematu to jesli ma sie procesor 64 bitowy i posiada sie wszystkie sterowniki do sprzetu mozna smialo zainstalowac Viste 64bit.

Czekam na artykuł i tabelki :hahaha:

Tak ,tak :wink: dobrze ze ty wiesz :stuck_out_tongue:

Bartłomiej Danek, rzecznik polskiego oddziału Microsoftu. Z nieoficjalnych informacji, które udało nam się uzyskać w polskim oddziale koncernu, wynika, że SP1 pojawi się być może już w maju.

Tak naprawdę nie wiadomo ,nie ma zdanej konkretnej daty :stuck_out_tongue:

Nie dzięki, nie pokusze się o publikację wyników testów oprogramowania wersji beta tym bardziej o jego ocenę idącą tak daleko :x w artykule pisanym na kolanie :x zdobywając tani rozgłos… Każdy kto zainstalował poprawki z ostatnich miesięcy potraktuje ten test odpowiednio - KOSZ. Poza tym ja kieruje się własnymi obserwacjami a nie mało profesjonalnymi publikacjami z nieznanego źródła.

Zobaczymy kto bardziej przestrzelił :smiley:

To musi być ta słynna grupa trzymająca władzę :lol:

Ja ma obecnie zainstalowany SP1 v.658 i muszę stwierdzić że system chodzi o wiele, wiele lepiej. Nie wspominając już o tym że po instalacji tej poprawki po raz pierwszy mój komp wybudził się poprawnie z hibernacji - ba i nawet modem adsl się podniósł. Co do buforu RAM to został chyba trochę zmniejszony (3 GB RAM) - wcześniej miałem 27% teraz mam 21% (firefox+NAV i parę bzdurek). Brak blue screena po odłączeniu modemu od USB bez jego wcześniejszego “bezpiecznego usunięcia” (wcześniej był)…

Co do wyboru - x32 czy x64 - jeżeli nie macie 75% oprogramowania użytkowego w wersji 64 bitowej to instalacja Visty x64 ma sensu (co że sie ma stery do kompa jak zawsze można sobie kupić jakiś gadget czy choćby nową komórkę i dupa)…

Wydajność nie zależy od systemu tylko od mocy komputera.

W dzisiejszych czasach 2GB ram to norma, a wykłócanie się że nie chodzi to zawsze ci ludzie którzy kupili super sprzęt 4 lata temu a teraz ledwo co na nim chodzi.

komputer się rozbudowuje i gwarantuje że każdy kto ma 2GB ram i procka dwurdzeniowego będzie z visty zachwycony.

Ja jestem i nie wrócę do XP co najwyżej przesiądę się na jeszcze nowocześniejszy system i dokopie kolejne 2GB ram

Domyslam sie ze zainstalowales go na 32bitowym systemie.Czy widzisz moze poprawki w Windows Update po tym?Czy zniknely Ci tak jak mi wszystkie aktualizacje?