Lagi w tibia i dziwnie wysokie pakiety!

Witam zaniepokoiło mnie wysokość wysłanych i odebranych pakietów.Mam internet 256kb/s i czesto mam straszne lagi w tibi.Wcześniej miałem net 128 i nie było lagów o co tu może chodzić prosze spujszcie na moje pakiety i powiedzcie co o nich sądzicie z góry thx.

thumb_2e0e109c_Nowyobraz1.jpg

I co ten screen ma przedstawiać ?

Mamy coś wywróżyć czy jak ?

Sprawdz sobie pingi, prędkość Twojego łącza na stronie, a nie wklejasz screena który kompletnie nic konkretnego nie przedstawia.

gry online sa dla ludzi z szybkim internetem. nie dziwie sie ze sa lagi, tym bardziej jak jest kolejka na lini. internet 128 do 512 sluzy do odwiedzania stron i odbierania maili, nie do grania :P. osobiscie mam dosyc szybki bo tu nie ma innych :mrgreen:

jesli juz chcesz miec szybszy poszukaj w necie winbooster :wink:

Generalnie to jak bys sie troche przyjzal to bys cos z tego wywnioskowal:/

@kowal z tego wynika to ze problemu z pakietami nie ma , problemy sa wtedy gdy wiecej wysylasz niz odbierasz (wirus, jakis trojan) i wtedy zapycha ci lacze, pytanie nastepne to czy masz radiowke czy po kablu.??

@gogeta126 To miał być “joke” :?:

Bo akurat w grach prędkość to nikła rzecz, bardziej chodzi o szybkość pakietów(Twój komp wysyła i serwer ma go “odbić/odpowiedzieć” im szybciej wróci tym szybsza rekacja w grze).

Niektóre gry(Mu, Tibia) u mnie na DuMeter widać jak pobierają/wysyłają po 1-3KB/s więc tak na prawdę modemowa prędkość(56kb/s) i pewnie by dobrze chodziło.

W Tibii o ile się orientuję są teraz/były niedawno ataki DDos(wiele komputerów wysyła zapytania do serwera, a serwer nie super komputer też ma ograniczenia i serwer przeciąża i wywala błąd w silniku gry lub lagi i mass kicki).

Start>uruchom>cmd> ping http://www.onet.pl -n 30(czekasz aż zrobi wszystko i podajesz, końcówkę, Minimum ping, Maksimum, Średnia, % straty.

Start>uruchom>cmd> ping http://www.google.pl -n 30 to samo co poprzednio.

Jakiego masz dostawce, jak internet otrzymujesz ? Kablem ?

Miałem inernet 512 czy coś podobnego a pingi takie że grać się nie dało, kumpel w najlepsze jechał na 128kb/s i nigdy, przenigdy nie miał laga przez jego łącze.

internet mam kablówke od dostwacy Multimedia a jęsli chodzi o ping to mam dobry

Złączono Posta : 22.11.2007 (Czw) 20:39

minimum 38 ms Maksimum 206 ms czas średni -45 ms

Czyli to pewnie powody ataków DDos, kumpel mówił że jeszcze czasami ma więc to pewnie dlatego.

Masz może zainstalowaną inną sieciówkę podobną do Tibii ? Jeżeli tak to tam sprawdź, bo jak pingi dobre to ja widzę tylko kłopoty serwerów Tibii.

ataki ddos odpadają bo to mi sie utrzymuje od pewnego czasu jednak lagi maleją rano i bardzo późnym wieczorem

byś mógł bardziej wyjaśnić bo nie rozumiem co masz na myśli

Chodziło o grę, Lineage 2, Mu Online. COś podobnego aby porównać czy tam też się tak dzieje.

Bo jak rano dobrze i późnym wieczorem, to raczej wina Multimedi, bo rano i późny wieczór i noc to okresy gdzie najmniej ludności używa komputerów więc i najmniejsze obciążenie.

Więc raczej Ty nic z tym nie zrobisz… Telefon do Multimedi co się dzieje :frowning:

Wcześniej też miałeś ISP(DOstawca internetu) Multimedie ??

zawsze miałem multimedia i nigdy nie było lagów ;/

To chyba jednak pozostaje Ci kontakt z nimi, albo spytaj się też jakiegoś sąsiada/kolegi który miałbym Multimedie.

Albo jak masz możliwość to po montera zadzwoń lub spóbój modem przemienić na chwilę. I czy na pewno dobrze podłączony modem ? skoro od tego jak zmieniłeś na 256kb/s to może modem zmieniałeś.

modem od ponad roku mam ten sam zamówiłem jeden 1mb od grudnia moze to coś da ale chcem teraz tez pograc a modem dobrze jest podłączony

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 16:02

ZRESZTą JAK JA MAM ZADZWONIć CO POWIEDZIEć o_O

-dzień dobry mam pytanie dlaczego w tibi mam lagi od ponad miesiąca?

I co on mi odpowie :x pewnie nawet nie wie co to tibia :confused:

Witam

Heh ja mam neta 1 mega, gram w MuOnline i tez mam lagi;/

Zarejestrowalam sie na tym forum bo jak widze k0wal mam identyczny problem jak ja;/ Tez mam Multimedie z tym ze 1 mega i praktycznie nie da sie grac w zadne gry online, lagi nawet 5 minutowe skutecznie zniechecaja do odpalania kompa. Gram w MU ponad 3 lata, kiedys mialam lacze z MM 256 kb/s i bylo ok, teraz 1MB i krew mnie zalewa;/

Zglosilam kilka dni temu problem do biura terenowego jednak jak widze kompletna olewka…Dzwonilam nawet na infolinie, rozmawialam z technikiem i jedyne co mi poradzil to wyslanie na ich skrzynke ebok_pomoc@multimedia.pl screenow z badania komenda tracert pingi do konkretnych serwerow na ktorych gram/gralam.

Przykladowo:

Start>>>uruchom>>>cmd>>enter>>tracert pcmserver.com>>enter

robisz screen i wysylasz na ww adres.

No zadowolona ze moze cos w koncu sie zmieni wysylam takie ss z poczty wp.pl i “nie dostarczono”… z onet.pl to samo. Okazuje sie ze potrzebne jest konto pocztowe na serwerze Multimedii i z takiego konta dopiero mozesz wyslac maila. Zalozenie konta poszlo co prawda z problemami ale udalo sie. Zostalo skonfigurowanie OutExpress, niby wszystko ok ale pojawia sie info: “Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: ‘pop3.mm.pl’, Serwer: ‘pop3.mm.pl’, Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Numer błędu: 0x800CCC0F” .

To ze lagi sa wina operatora wnioskuje z tego ze po 23:00 znikaja calkowicie, rano rowniez jest ok. Teraz jest weekend a ja na MU serwer wbijam ze 20 min, jak juz sie uda to po 5 min disconect^^

k0wal jak rozwiazesz problem daj znac, bede odwiedzac to forum ;]

Powodzenia

ale jaja ja też jestem z EłKU!!!I może między innymi mamy ten problem na dodatek ten sam operator napisz do mnie na gg 6471393 jak cuś to sie skonsultujemy

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 21:37

mój kumpel ma 512 kb/s i też ma lagi lecz nie tak często jak ja (też z Ełku jest)dzwonił do multimedia i powiedzieli że to nie ich wina i że to wina ilości abonamentów ;/

Przypomniał mi sie pewien szczegół jeszcze do wakacji miał stałe ip a od czasu kiedy mam lagi ip co jakiś czas zmienia mi sie.Ty też to masz?

O prze typy, nie ich wina !!

Ewidentnie ich wina, i raczej nic nie poradzisz jak takie “łosie” chyba że zmienić operatora.

jeszcze ja sprubuje zadzwonic do nich

Złączono Posta : 25.11.2007 (Nie) 16:21

zadzwoniłem do multimedi powiedzieli że coś tam zamotają i żebym za 40 minut modem zresetował zrobiłem tak jka na razie nie mam lagó jejejej :smiley: zobacze jeszcze jutro jak cos to napisze ale myśle że już rozwiązałem problem dzięki za pomoc dla wszytkich pozdro for all ;D

Witam, również mam ten problem. Mam pytanie, dzwoniłeś na ich infolinie czy też bezpośrednio na ełcki numer?

na infolinie jednak z przykrościąpisze ze miał znowu laga ale to nie dużego ;/

Ehhh juz myslalam ze zdarzyl sie cud …do 18:00 wszystko smigalo jak nalezy, a potem lag, lag, dc, 15 min wbijania na serw, lag lag dc…

gg 4369336 jak cus uda sie wam zalatwic ;p hmmm moze by tak we 3 jutro isc do MM? W “kupie” siła ^^

ZADZWONIłEM DO NICH TERAZ bo miałem znowu lagi mimo że już mam 1mb :confused: kazali mi wysłać pingi i traizejty czy jakoś tak na ich skrzynke ;/