Problem z dyskiem D

Witam serdecznie!

Mam problem z otwarciem dysku D poprzez dwukrotne klikniecie. Wyskakuje mi blad "D:\ odmowa dostepu. Moge go otworzyc ale poprzez klikniecie ppm–>otworz, ale nie da rady poprzez dwuklik. A gdy nacisne ppm na pierwszej pozycji jest : Open(0). Prosze pomozcie mi ten problem rozwiacac. Probowalem juz np tego http://windows.howto.pl/artykuly,windows-31-251-0.html

Ale nie poskutkowalo. Czekam na porady i pozdrawiam.

Masz niestety trojana na dysku (dyskach).

Skubaniec siedzi w koszu, a jego obecność można poznać po obecności w katalogu głównym dysku pliku autorun.inf, i obecności w menu kontekstowym linii “Open(0)” jako domyślnej.

Ten rodzaj robaka przenosi się przepięknie przez pendrive.

Zalecam dobry program antywirusowy - ja kasuję to świństwo Bitdefenderem v10.

Złączono Posta : 23.11.2007 (Pią) 17:21

Zapomniałem o najważniejszym, żeby sprawdzić czy plik autorun.inf jest na dysku musisz mieć włączony widok plików ukrytych i systemowych.

No niestety nic nie dalo, znalazlem plik autorun, ale w moich instalkach…

Przeskanowalem bitdefenderem, znalazlo jedna infekcje, ale nie usunelo mi tego. Kurde nie wiem co jest grane:(

Jeszcze pomozcie mi z plikiem iexplore.exe , musze czekac jak wylaczam kompa bo zamyka ta aplikacje, co to wogole jest??

Pobierz HijackThis i Combofix w dziale bezpieczeństo http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

1.przeskanuj Combofixem system i daj log na forum

2.przeskanuj HijackThisem system i daj log na forum

w kolejności jaką podałem

:slight_smile:

Nie korzystaj z IE tylko FF :slight_smile:

A więc jest niegroźny…

Tak :slight_smile:

Zrób tak : Start > Programy > Akcesoria > Wiersz Polecenia

Wpisujesz tak :

D:

mkdir test

cd test

Wychodzisz z wiersza polecenia, klikasz : Start > Uruchom > Wpisujesz :

D:test

otwiera ci się folder, klikasz “W Górę” - taki folder ze strzałką. Klikasz Narzędzia > Opcje Folderów > Widok > Pokaż ukryte pliki i foldery > OK > Usuwasz plik autorun lub autorun.inf

Złączono Posta : 24.11.2007 (Sob) 10:54

Ta strzałka wygląda tak : 17dbea91cd3f29c4.png

Combofix usunie te pliki

:slight_smile:

Powinien, a jak nie to zastosuj się do mojej metody :slight_smile:

Witam ponownie.

Dzieki wielkie za tego combofixa:) Przeskanowalem, fakt, ze przerwalem skanowanie bo mi sie wydawalo jakos dlugo, a jestem niecierpliwy:) Ale juz dysk D otwiera sie ok, iexplore.exe narazie tez nie wyskakuje podczas zamykania kompa. Po przeskanowaniu combofixem mialem problem bo po kilku minutach wyskakiwal mi jakis blad i odcinalo mi dostep do netu, ale pozamykalem porty programem wwdc i jest ok. Jeszcze raz dzieki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

To jest Internet Explorer :slight_smile: .