Koniec z Reklamami

Macie juz dosc tych glupich reklam na stronach?? nic niepomaga, nawet blokowanie Pop-upów. Pozatym Blokada popup-ow czasem odnosi sie tylko do zablokowania wyswietlenia. Ta wtyczka uniemozliwia wczytanie pop-upa jego uruchomienie i niepozostawia białych pustych pół po reklamach !!

Nadchodzi rozwiazanie. Ten temat zakładam po przeczytanieu artykułu z Chipa, i uwazam go za jeden z najlpiej rozwiazujacy ten problem

a wiec do dzieła:

  1. musimy miec Zainstalowanego Firefoxa

  2. otwieramy przgladarke, nastepnie na pasku rozwijamy Narzędzia/ Rozszerzenia/ Pobierz wiecej rozszerzeń.

zostaniemy teraz przekierowani do storny Firefoxa

Wyszukujemy tam nastepnie rozszerzenie Adblock ( powinien byc po zjechaniu na duł w dziale Most popular firefox extension) .

Nastepnie klikamy Insatll Now.

  1. mamy juz zainstalowaną wtyczke ktora juz faktycznie usuwa reklamy.

Jednak trzeba jeszcze skonfigorowac wtyczke.

Pobierzmy wiec zatem odpowiedni plik txt

http://gim3e.za.pl/Moje/2005-01-17a.txt

należy całą zawartosc skopiować i zapiosać w formie pliku .txt

Niedługo zmienie zeby odrazu ściągało tego txt-ka

Klikamy wiec nardzedzia/adblock/preferences/adblock option/ import filters, na koniec zaznaczamy opcje adblock options i zaznaczamy check parent Links. i upewniamy sie czy jest przxelacznik romove ads.

Wo wszytko

bardzo prosze moderatora o przyklejenie tego tematu powniewaz wielu nieduaje sie skutecznie walczyc z reklamami a to wlasnie oferuje skuteczna walke

Ja od razu zauwazylem bardzo duza rozniece w korzystaniu np. z Wirtualnej Polski

bardzo dziekuje, prosze nawet Moderatora :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: o sprawdzenie tego artykułu, sadze ze sie niezawiedziesz

u mnie działa :smiley: :stuck_out_tongue:

u mnie nie działa ponieważ wtyczka obsługuje do wersji 1.0 a ja mam 1.01

powiem tak - zaistalowałem, potestowałem i mam mieszane odczucia.

  1. blokuje reklamy - i to jest fajne

  • trza to zmienić, ponieważ otwiera się w oknie przegladarki i nie wszyscy mogą wpaść na pomysł zapisania tego jako *.txt :wink:
  1. przy banerach *.swf pojawiąją się zakładki, co może wprowadzać zamieszanie u niektórych użytkowników FF

  2. niektóre banery są dosyć przydatne do nawigacji po stronie :slight_smile: - np w vortalu dobreprogramy

  3. generalnie trza to jeszcze sprawdzić w praktyce, a na to potrzeba czasu

  4. na wielu stronach są pop-up otwierane w nowym okienku, które posiadają ważne informacje o produkcie, czy specyfikacji

szkoda ze IE nie działa

na razie spisuje sie świetnie :smiley:

Monczkin ja podałem inną niz domyslna konfigóracje, sa strony tematyczne gdzie mozesz znależć wlasnie odpowienią konfigoracje… lub… robic to n własną rękę. Wtedy mozesz przeciez usatwic co ma sie otwierac a co nie.

Niestety bardzo pracochlonne, mozesz jeszcze spróbować ustawienia domysle bez tego pliku txt podanego przezemnie

Bardzo to fajne! Jak narazie każdy pouopik mi się zablokował :wink:

Potwierdzam, jest to bardzo skuteczne, zalecam zobaczyć temat pt. Najlepszy filtr Adblocka na stronach forum Mozilli. :smiley:

Może i to jest skuteczne - choć zdania są podzielone… i nie jest to znowu wielkie discovery!

Sprawa znana od dawna, w sieci masę artów na ten temat - i artykuł z Chipa nie był czymś odkrywczym. Praktycznie, to na każdej stronce i na każdym forum internetowym o tym można poczytać!

Ot po prostu - zwykły, jeden plugin do jednego (tylko) z progsów - i żeby z tego tytułu robić przyklejony topic - to już trochę moim zdaniem przesada! :roll:

Ewentualnie można to dać do “Sprawdzonych porad”, podkreślam ewentualnie!

Ponieważ w pracy musiałam się bawić na kilku komputerach - ale nie mogłam ingerować w treść softu co poniektórych, to trafił mi sie jeden komp z AdBlockiem - i żadna rewelka, a problemy były. Notabene - właściciel kompa po pewnym czasie sam wyjechał na tej wtyczce… :lol:

No i spuentowałabym to tak:

to zupełnie dokładnie tak, jak z antyvirami i firewallami - jednemu spasi to, drugiemu tamto - zresztą sami dobrze wiecie, jak jest. Ot, subiektywna przesłanka - umotywowana obserwacjami! 8)

a jednak wiele osob z pozyszych postów wypowiedzialo sie pozytywinie. być moze nieslyszeli o czyms takim wczesniej

może by jakąś sonde dodać :smiley: niewiem czy to instalować - może wypróbuje :lol: narazie jak dlamnie FF skutecznie blokuje reklamy … :wink:

Nom, aż się dziwię że działa polecam również :wink:

Swietna sprawa,polecam :smiley:

a to blokuje też “fleshowskie” rekalmy ??

Jest też takie rozszerzenie: http://mozillapl.org/projekty/Dodatki/FlashBlock

tak blokuje FlaSHOWSKIE REKLAMY, usuwa je z kodu tak zeby niebylo po nich sladu,

Skasowano zbędną IMHO

ankietę - na tym forum nie

ma rankingów porad :smiley:

A znacie linka żeby ta wtyczka działała z wersją 1.0.1??