..::Stery do nVidia::

Mam pytanko, posiadam NVIDIA GeForce 5200 FX, a sterowniki do niej pobralem ze strony WINDOWS UPDATE. Pozniej z polskiej strony nVidia pobralem stery:61.77 i od tego czasu zaczely sie problemy. Nie dam sobie reki uciac, ze to wina sterow (chociaz przy instalacji pojawia sie tabela iz oprogramowanie nie przeszlo testow zgodnosci z WinXP) czy raczej jakiegos syfu u mnie. Dzialy sie cuda, miedzy innymi wszystko w porzadku, gry chulaja itp., az do feralnego dnia. Wlaczam komp. system sie laduje i tu nagle ekran w niskiej rozdzielczosci a w prawym dolnym rogu chmurka z komunikatem, ze sprzet czeka na instalacje :o .

Moje pytanie: na stronach nVidia ukazaly sie jeszcze nowsze stery i zastanawiam sia nad intalacja. Ale czy warto uaktualniac bezawaryjnie dzialajace. Jakie moge miec kozysci i kto mi zagwarantuje, ze z nowymi nie bede mial problemow. Czy coraz nowsze sterowniki nie powstaj tylko z okazji powstania nowych kart.

Mam:

Windows Xp Z SP2

Direct 9.0c

NVIDIA GeForce 5200 FX

podal bym plyte gl. Ale dokladnie nie pamietam, cos tam z VIA

(jak ktos napisze gdzie to mozna sprawdzic to na pisze)

Procesor Athlon 2500+

Moja rada jest taka:

Nie pobieraj sterowników z Windows Update. Do tej pory to narzędzie raz zaproponowało mi aktualizację sterowników i miałem potem problemy.

Najlepiej odinstaluj stery do grafiki, a potem wgraj ostatnie działające ze strony NVidia.

To, że nie “przeszły testów zgodności” itd. olej. Chodzi o to, że nie maja certyfikatu Microsoftu, co znaczy tyle, co nic.

Co do korzyści, to nowsze sterowniki, oprócz dodawanej obsługi nowych kart i nowych “bajerów” (VertexShadery itp. w kolejnych wersjach), często też naprawiają ewentualne błędy w poprzednich sterownikach.

Ogólnie polecałbym zainstalować ostatnie działające stery (oczywiście w miarę nowe), a z tymi najnowszymi chwilowo poczekać. Czasami mają one błędy, które wychodzą po jakimś czasie.

Moim zdaniem problemy wzięły ci się stąd, iż Windows Update proponuje ci stery NVidii właśnie, tyle, że z certyfikatem. Jeśli potem zainstalowałeś na nie 61.77, nie usuwając poprzednich), to nic dziwnego, że masz problemy.

Możesz też sprawdzić, co ci zaproponował Windows Update. Usuń wszystkie stery do grafiki, pobierz te z Windows Update, zainstaluj i zobacz, jaka to wersja sterownika (ale to jeśli jesteś ciekawy).

Stery pobierz z

:arrow: ftp://download1.nvidia.com/Windows

Najlepiej sprawdzają sie 56.72. Choć wszystko zależy od tego jakich używałeś prędzej i jak działały dobrze to je zainstaluj. :smiley: