Ile maksymalnie pamięci RAM zobaczy Windows XP z SP2?

Witam-mam pytanko :smiley: Mam w kompie 2 giga pamięci RAM i nie zamierzałem dodawać, ale widząc obecne ceny pamięci, które sa tanie jak barszcz (ze 3 miesiące temu kupowałem kość jeden giga za 210 zł-teraz jest po 90) postanowiłem dokupić jeszcze trochę. Ile XP z service packiem 2 maksymalnie widzi RAMU?

Poczytaj Ten temat

wersja x86 obsłuży max 3GB RAMu

do XP 2GB w zupełności wystarczy, więcej nie trzeba…

czyli xp professional zmieści 4 giga :wink: Normalnie nie zajmowałbym się tym tematem, ale teraz są chyba na samym dnie cenowym-mogą być tylko droższe chyba, a w grach przyda się więcej pamięci :smiley:

tak ale w wersji x64, wersja x86 czy to home czy prof widzi tylko 3gb

no to dokupię jedną kostkę jeszcze :wink: Ciekawe czemu te pamięci tak poszły w dół, kosmiczna obniżka-to wszystko przez te ddr3?

sprawdź, czy wlezie ci tyle na płyte. Może twoja płyta obsłuży maks 2Gb.

to Abit KN9, więc zmieści teoretycznie 8 giga :wink:

no to luz :D, ładuj bracie tego ramu ile wlezie :slight_smile:

a po co? 2GB dla XP to bardzo dużo, więcej nie trzeba… jak więcej RAMu to tzreba przechodzić na vistę, która faktycznie ten RAM wykorzysta :stuck_out_tongue:

A do gierek się nie przyda, chyba tak? :smiley: Piotrek, to bardziej kwestia cen tego ramu niż faktycznej potrzeby-jeszcze pójdzie w górę znowu i będzie żal…aż mnie krew zalewa, że niedawno kupiłem tę drugą kość za 215 zł… :evil:

a ja pamiętam rok 1999, kiedy 64 sdram’u 100Mhz kosztowało 400zł

Jak mój pierwszy komp był w 98 roku kupiony, to za celerona 300, 32 MB sd ramu 133 mhz, jakąś tam grafę 8 mega , dysk twardy 3,2 giga i prostą kartę dźwiekową daliśmy ponad 4 kafle :mrgreen: Wtedy to był czad…przesiadka z commodore C64 na tamtego ścigacza to był kosmos :lol:

Fito , forgetthatshit a co to wnosi do tematu?

2GB RAM to wystarczająco dużo jak na XP a nawet na windows vista…

jeśli masz samego XP to ja bym kasy w to nie pakował, 2GB RAM starcza do grania w każdą grę…

o! ja tez sie przesiadałem z commodore 64 :slight_smile: do roku 1999 był czynnie wykorzystywany do gry w tetris’a :smiley:

Złączono Posta : 07.12.2007 (Pią) 15:10

no niby coś tam wnosi, łatwiej się zrozumieć dzięki temu, wspólne doświadczenia łączą :slight_smile:

A w sumie może i masz rację Piotrek, nie jestem jedną z tych osób co sobie mogą pozwolić na kupowanie rzeczy dla samego faktu posiadania-dam sobie spokój, jeśli będzie kiedyś potrzeba to dokupię, na teraz będę stówę do przodu

to właściwe podejście, sam wziąłem 2GB bo na razie tyle wystarczy jak będzie potrzeba to dokupi się więcej (przymierzam się do całkowitego przesiedlenia się z XP na Vista ale jakoś czasu brak ;] )

a jak wyjdzie jakaś gierka która wymagać będzie 3 gb ramu to co?

To kupię 3 kość ramu :smiley: