Zielony ekran podczas oglądania filmów

Witam,

mam następijący problem

Mam kartę graficzną Radeon 2600 pro, zainstalowałem sterowniki z płyty i wszystko działa oprócz oglądania filmów.

Zainstalowalem kodeki: Ac3, ffdshow, divix, xvid

za każdym razem podczas oglądania filmów pojawia się całe okno filmu na zielono, co jakiś czas pojawia sie klatka filmu wyglądająca ok.

Szukałem innych sterowników, Zamienilem stery do karty na Catalyst 7,11; p[otem zmienilem na starsze 7,8. Potem zmienilem na omega 38421,. za każdym razem jest to samo

Po odinstalowaniui sterowników do karty mogę bez problemu oglądać filmy

pozdr

pobralem i zainstalowalem AllPlayera, zlobilem liveupdate i nic z tego.

Nie mam pojęcia o co chodzi

Więc jest to wina sterowników karty graficznej. Próbuj instalować starsze wersje, metodą prób i błędów, aż w końcu filmy bedą odtwarzać się poprawnie.

Gdy już zainstalujesz odpowiedni sterownik, to zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c.

wiem że to jest problem ze sterami, tylko problem jest taki ze juz od 2 dni nie moge znaleźć poprawnych :frowning:

Pamiętaj, że przed instalacją nowych sterowników, musisz odinstalować poprzednią wersję ! (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

dokładnie tak robie, oczywiście z restartem za każdym razem

pozdr

Znalazłem rozwiązanie! :smiley:

W zakładce ASUS w karcie graficznej jest opcja Splendid (podobno do lepszeg wydajności podczas oglądania filmów)

Po wyłączeniu tej opcji wszystko jest OK :slight_smile:

pozdrawiam