XP Professional obok 98 SE ale na innej partycji-jak?

WITAM!

Mam mały problem.Otóż nie mam zielonego pojęcia jak zainstalować XP Professional na innej partycji.Jest tak:Mam dysk podzielony na trzy partycje E,D i C.Na C jest WIN98SE,a chce mieć jeszcze XP PRO na E,a więc jak to zrobić?Z poziomu Windowsa 98 SE czy z poziomu MS-DOS?Please o szybką odpowiedz!!Acha i jeszcze jedno:Jak zmienić plik boot.ini i gdzie się on znajduje.No wiecie żeby przy starcie systemu pokazywało się okienko,który system wybrać.

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC! !!

w pierwwzej kolejności zainstaluj na c 98 a na nastepnej partycji XP . partycje formatyjesz systemem Fat to znaczy taką zeby obsługiwały je 2 systemy

a instaluj XP z poziomu Win98 tzn płyte włóż do cdromu w win 98 i wybierz koniecznie nową instalacje bo standardowo bedzie chciał sie nałożyc na 98 a później postępuj jak mówi kolega maximuss36

Ja już mam 98 na c i nie mam zamiaru go ponownie instalować kapujesz?aha i hyba się nie zrozumieliśmy:ja chce wiedzieć jak zminić plik boot.ini co podopisywać a co skasaować!kumasz koleś??czyli wkładam płyte XP podczas pracy na 98 i wybieram nową instalację i wybieram dysk e żeby instalator go sformatował a następnie zainstalował system.czy tak?

ale chcesz żeby jaki system Ci sie jako pierwszy ładował, bo jak robisz jak wyżej napisałem to po instalacji przy utuchomieniu kompoa bedzie Ci sie otwierało menu wyboru systemu i tam wybierasz albo XP albo 98

słuchaj.ładuje mi się dos.wiesz liczy ram i to wszystko i właśnie po tej operacjichce ujżeć ekran wyboru systemu.Albo XP Professional albo WIn 98 SE.teraz kumasz??

a o czym ja niby pisze :?

aaaaaaaaaaaaaaa to sorry zle cię zrozumiałem dzięki za pomoc!

Spoko ->pozdrawiam :smiley:

Ps tylko nie zapomnij dać nowej instalacji jak wyżej pisałem bo inaczej bedziesz miec lipe i dużo roboty(instalacja 98 od nowa), a Win Xp na fatcie zrób żeby sie z 98 widzieli

a jak się zrobi xp w ntfs to zrobie z poziomu windy konserwacje dysku czy coś do fat 32.zgadza się?

Jak zrobisz Windowsa XP w NTFS to Windows 98 nie będzie widział plików na tej partycji. :smiley: