Obraz dysku

Prosze mi wytłumaczyć na czym polega dokładnie zrobieie obrazu dysku?? Jakim programem to zrobić??

Jak zrobię obraz dysku to czy przy odtworzeniu nie bede musiał instalowac wszystkich programów od nowa oraz samego systemu?

Mam sporo programów na moim kompie. Wszystkie niestety sa mi potrzebne i przy formacie (ostatnio dość częstym) musze wszystko instalowac od nowa.

Zajmuje mi to cały dzień, albo dwa :frowning:

Obecnie mam świeżutkiego windowsa i chcę zrobić obraz dwóch partycji.

Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję. :slight_smile:

Kopię dysku możesz zrobić np. Ghostem. Plik robi obraz dysku który zapisujesz na innej partycji. Potem możesz go odtworzyć.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=1870

Program godny polecenia, ale ma niestety jedną zasadniczą wadę:

cena koło 80 euro.

Jako zupełnie wystarczającą do domowego zastosowania alternatywę proponuję:

Paragon Drive Backup

Pełna polskojęzyczna wersja dostępna na płycie CD dostarczonej wraz z marcowym numerem Eksperta za jedyne 9,90 zł. Na pewno jeszcze gdzieś znajdziesz w punktach sprzedaży. Jeżeli nie kupić ją będzie można również tu:

http://www.ks-ekspert.pl/sklepik/sklepik.asp

Dzięki za porady.

Moje kolejne pytanie jest takie. Jesli zrobie obraz partycji C (system) to co z programami, które mam zainstalowane na D ?? Mogę zrobić obraz partycji C i D,a nastepnie zegrać obydwa obrazy (odpowiednio na partycje) i wszystko będzie spoko???

Tak.

Robisz obraz osobno partycji C i D i potem zrzucasz na inna partycje/dysk i masz gotowy sprawny system na partycji w postaci pliku utworzonego przez dany program.

Dokładnie tak jak piszesz. :smiley:

I jeszcze jedno.

Jeśli odtworzę obraz dysku (bez formatowania) to rozumiem, że dane (na przykład dokumenty, mp3 itd) zostaną nadpisane (skasowane). :slight_smile:

Tak.

Wszystko zniknie tak jak przy formacie a bedzie to co miales kiedy tworzyles kopie zapasowa.

Tak wszystko zostanie przywrócone do stanu w jakim zrobiłes obraz. :smiley:

A jeśli szkoda na Eksperta to za darmo niezły jest Partition Saver - znajdziesz w Googleach

Witam.

Ja polecam True Image 8.0 firmy Acronis. Cena około 180 PLN. Naprawdę warto. Swoją drogą gdy twardy dysk padnie to nie odtworzysz i tak żadnej partycji. Uważam iż najlepiej mieć kopię samego systemu z podstawowym oprogramowaniem (nie powinno zająć więcej jak 3-4 GB po kompresji standartowej) i przechowywać ją na drugim dysku (jeśli taki masz) lub zapisać na płytce DVD. Bardzo ważne rzeczy i tak przechowuję oddzielnie na płytkach CD lub DVD.

Pozdrawiam.

jak bys sie na niego zdecydował to tu znajduje sie wyczerpujący opis tego programu polecam sprawdzić:

http://www.wiruszone.net/infopage.php?id=88

a jak Cię nie stać na Acronis to radze skorzystać z porady Fiesty , z tym , że nie ma potrzeby zamawiania , wystarczy udać się do najbliżego kiosku :wink: i zapytac o eksperta .

ps. Acronis pełna wersja był w czasopiśmie Format PC 6. 2004. Wydaje mi się , że jeszcze można otrzymać zamówiając wraz z czasopismem w wydawnictwie Braun :slight_smile: .