Ile mozna mieć firewalli?

czy tak jak jeden tylko antywirus, czy więcej? Czy wystarczy zapora w XP sp2

Jeden antywirus. Jeden firewall.

Nie wystarczy

Zaporę proponuję wyłączyć i użyć np. firewalla Kerio. Antywirus oczywiście też musi być.

Teoretycznie najlepiej jeden. Praktycznie ile giga na dysku:D

Osobiście radzę Ci jeden porządnej firmy na Symantec albo Kaspersky Lab.

Problem z dwoma firewallami polega na tym że jeden drugiego może blokować. Choć moze się wydawać że czym więcej tym lepiej to w tym wypadku tak nie jest. :slight_smile:

Jestem innego zdania niestety ale polemizować oczywiscie mozna.

Zapora SP2 w pelni wystarcza dla przecietnego usera, spelnia swoja role.

Dla wielu wystarczy zapora xp sp2, jednak można zapewnić sobie lepszą ochrone stosując wyspecjalizowany firewall firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym . Zaleca się stosowanie jednego firewala, w przypadku dwu mogą wystąpić zwieszki , pojawić się błędy , system będzie dodatkowo obciążony procesami z drugiego firewalla co nie jest dla wielu obojętne, może nawet przydarzyć się krach systemu . To są czarne scenariusze , z optymistycznych … to nic się nie stanie :smiley: ( sam tak miałem pewien czas :wink: ) . Z dobrych polecam Outpost Personal Firewall Pro firmy Agnitum ( jest odpłatny ale można go kupić w Polsce ) lub Mcafee . Pełną wersje 2005 tego drugiego można dostać na płytce pisma PC World Computer w kioskach . :slight_smile:

Płatna jest wersja Pro.

Bezpłatną wersję można pobrać tutaj:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=55&id=396

chodż jest znacznie uboższa od wersji shareware to daje dość dobre zabezpieczenie :slight_smile:

mam Sp 2 zapore zone i nic sie nie gryzie kwestia jak to powiedziasł kiedys Lazikar konfiguracji

Zapora jedna, ale anty wiry dwa. Ja zawsze skanuję dwoma naraz MKS Online i Norton i nic się nie gryzie. Do domowego kompa w zupełności wystarcza zapora Windows. pozdro

Nieprawda

Kilku zainstalowanych, stale rezydujących w systemie mieć nie można. A przynajmniej nie powinno się!

Więc MKS Online nie jest antywirusem, tylko skanerem.

Cieszymy się razem z tobą, ale co to ma wspólnego z tematem. Tu nikt nie pyta kto co ma u siebie.

Jako OT Kosz. :roll:

O ile mi wiadomo, w miarę bezpiecznie stosować można 2 firewalle, gdy jeden z nich jest firewallem sprzętowym.

W przypadku 2 prawdziwych firewalli softwareowych, mogą pojawić się problemy (i zazwyczaj tak się dzieje).

Przykłądowo KPF (Kerio Personal Firewall)

Uruchamia się jako usługa systemowa.

Wykorzystuje sterownik niskiego poziomu, który jest ładowany do jądra systemu. Sterownik ten ładuje się ponad wszelkimi innymi sterownikami urządzeń sieciowych.

Dlatego też ma pełną kontrolę nad pakietami przychodzącymi jak i wychodzącymi.

Bardziej obrazowo, dwa firewalle w systemie, to tak jak dwa pociągi na jednym torze - tylko czekać na nieuniknione :smiley:

Najlepszym FirewallemJest ipTables… a dwa Firewalle to bez sens, ja nie mam ani jednego.

Jeśli masz SP2 i włączonego firewalla doinstaluj sobie do tego dobrego antywira np Kaspersky…

PZDR… :wink:

Ps. apropo firewalli i antywirusów, nie ma idealnych…:wink:

nawet jestr wkazane zainstalowac drugiego tylko że zanim to zrobisz to się nalęzało by dowiedzieć co do cego jakie usługi sieciowe nalezy odblokawą itp bo puzniej wychodża taki jajeczka jak w dziale sieci ze sie wrecz krzyczy aby ktoś powiedział co w nortonie w zaporze włączyc :):slight_smile: