Vista 32 bit widzi 2.8GB RAM zamiast 4GB

witam

dzis dolozylem 2x1GB ramu, ale system widzi tylko 2813MB, a o ile mi wiadomo vista ‘widzi’ do ponad 3GB, czy wszystko jest OK?

everest widzi wszystkie cztery kosci pamieci, wiec chyba dzialaja OK.

PS. mam C2D 6300, wiec chyba warto przesiasc sie na vista 64bit, tak?

EDIT: dodam, ze 2 kosci mam kingston 667, a dzis dolozylem goodramy 800mhz, moze w tym przyczyna?

Trochę dziwne,że Vista nie widzi 4GB ramu.XP powinnien widzieć MAX 3,25GB ramu.A jaką masz wersję Visty? :slight_smile:

ultimate 32bit

co dziwne everest tez pokazuje mi te wartosc, a mimo to kazda kosc widzi jako 1024MB. ■■■?

Vista x86 obsługuje do 3GB RAM.

Tutaj masz prawie identyczny temat:

viewtopic.php?t=201057

ok dzieki, w takim razie przesiadam sie na 64-bit Viste.

-czy majac teraz 4GB ram mam wylaczyc pamiec wirtualna, lub ja zmniejszyc?

-czy moj C2D E6300 jest 64bit? (99% tak ale wole sie upewnic)

odnośnie drugiego pytania

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … 96&katid=1

Lepiej włącz pamięć wirtualną, ponieważ niektóre programy wymagają jej. Najlepiej ustaw mały rozmiar minimalny, a duży maksymalny, w ten sposób zaoszczędzisz miejsce na dysku.

:x i bajzel na dysku, plik wymiany porozwalany w kawałkach po całej partycji. Wszyscy we wsi wiedzą, że rozmiar minimalny i max ustawia się na taką samą wartość, np. 512MB. Przy tej ilości ram wystarczy.

Czy jest 64bit? Kapniesz się po tym że w ogóle ci się Vista x64 zainstaluje. Na 32 bitowym procku nawet instalki i nie odpalisz!

ps. Nareszcie coś zaczyna się ruszać w tej materii. Jeszcze ze 2 lata i wszyscy pojadą na Vista x64 a zwłaszcza gracze, kiedy minimum się stanie 4GB RAM dla gier.

To będzie prawdziwy koniec XP i technologii 32 bitowych,ograniczenia architektury z adresacją pamięci staną się barierą,XP wyszedł w czasach kiedy 256 MB ram to była duża ilość pamięci,a 512 MB to był już luksus,dzisiaj 2 GB nie robią już wrażenia,a są powoli koniecznością nie tylko przy grach,programy też mają coraz większe wymagania,np. nowe wersje pakietów biurowych,czy coraz bardziej rozbudowany internet

tyle gta IV żre ramu że musiałem sobie kupić 4 gb