Ile wejdzie?

mam pytanie, poniewaz ostatnio kupilem nadgrywarke dvd i wraz z nia plyty ktore maja pojemnosc 4,7GB a Nero nagrywa tylko do 4,5GB wiem ze mozna zaznaczyc w opcjach przepalenie ale ile mozna tam maxymalnie wstawic za wartosc? z 4500MB na 4700MB ?? nie stanie sie nic z naggrywarka??

Nie - jeżeli już to płyta się zepsuje.

No właśnie nie można :frowning: Maximum to 4600 :? Też mam z tym problem,bo mam płytki 4700,a nero nie przepuszcza nic powyżej 4600 :roll:

Nero jest niby najlepszy, ale ma jeszcze sporo niedociągnięć właśnie tego typu, które mogliby wreszcie naprawić…

Polecam Wam program DVDFab Platinum , ale jest ona niestety jak większość - płatny, ale warto ściągnąć wersję 30to dniową i go przetestować, a sprawuje się świetnie.

A czy to nie jest przypadkiem tak jak z twardymi dyskami, gdzie 1 KB = 1000 B?

4,7 GB = 4 700 MB = 4 700 000 KB = 4 700 000 000 B

Jednak 1 KB = 1024 B więc:

4 700 000 000 B : 1024 = 4 589 843 KB

4 589 543 KB : 1024 = 4 482 MB

Czyli dokładnie tyle ile pojazuje Nero:

nero1qf.jpg

Dokładnie strumienianin to samo właśnie chciałem zasugerować. Moim zdaniem tak właśnie jest :!:

Przelicznik gigabajtów jest taki sam jak zawsze i nigdy się nie zmieni! ! ! Chyba, że stworzysz nową informatykę!

1MB=1024KB

1GB=1024MB

itd.

Spectator widać że nie wiesz o tym że producenci dysków zaokrąglają 1GB do 1000MB. :smiley:

Polecam lekturę:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 2631#12631

ale ten sofcik nagrywa do 4,7 GB?? czy jak ?

strumienianin

pewnie masz racje z tym przeliczaniem…wydaje sie to byc troche oszustwem ze strony producentow :slight_smile:

To raczej chwyt marketingowy przejęty od producentów twardych dysków.

Do mojej teorii nie pasuje mi tylko zdanie Damiana

Miałem pliki o łącznej wartości 4650MB i płytkę Platinium 4,7, ustawiłem maksymalne przepalanie i gdy włączyłem wypalanie, nero zakomunikował o zbyt małej pojemności płyty :?

No właśnie… przy okazji.

Można nadpalać płytki DVD?

No właśnie… niby można nadpalić powyżej te 4483… :?

Ale o ile dokładnie? Bo z płytami CD jest to ~25MB…

Skoro Nero ma taką opcje, to znaczy, że tak.

dvd.jpg

Siema!!

mi jednak to nadpalanie w nero nie dziala :frowning:

pokazuje sie to :

dvdnero.JPG

jest jakas opcja zeby na to zaradzic?

tu zmienialem tak jak jest tu :

dvd.jpg