Haker

pomóżcie, co mam zrobić gdy wiem że ktoś włamał mi sie do kompa. Do gg napewno. Wiem że zna treść moich rozmów z gg, oraz że wgrał mi do kompa jakieś pliki, i emoty których na bank przedtem nie miałam. Jak moge go zablokować.?? :frowning:

Kalaa!

  1. Skąd wiesz, że ktoś zna treść Twoich rozmów?

Na czym się opierasz: czy ktoś Ci to powiedział, napisał itp. (wiesz, że

czasami w prywatnych kontaktach ludzie blefują…) :roll:

No chyba, że masz namacalne dowody - więc powiedz jakie, będzie

łatwiej… oczywiście mów tylko o sprawach technicznych, nie

ujawniaj osobistych szczegółów!

  1. To, że masz w kompie jakieś dziwne pliki czy emoty, czy nawet dziwny pulpit - może być (i zazwyczaj tak jest) efektem wirusów i trojanów - a widzę z innego tematu - że niewesoło tam u Ciebie z wiruskami… :frowning:

I oczywiście - Ty jako Ty - dla dawcy trojana, czy wirusa - jesteś zupełnie anonimową osobą!

Oczywiście nie wykluczam, że ktoś z pseudoznajomych Ci taki numer wyciął - czyli jednak włamał Ci się na GG, bo wbrew pozorom - jest to dość prosta rzecz do zrobienia. Jeżeli twoje odpowiedzi w pkt 1 by na to wskazywały - to nie pozostaje Ci nic innego jak załozyć nowe konto i oczywiście z nowym hasłem. Chociaż przyznam, że będzie Ci dość trudno powiadomić znajomych o zmianie, skoro potencjalny hacker mógłby tkwić w tym właśnie gronie, no chyba - że w domyśle byłabyś go w stanie zlokalizować!

Najlepiej będzie - jak podejdziesz do tego na spokojnie, bo czasami wyobraźnia potrafi płatać nam niezłe numery… :slight_smile:

Jeśli tak to teraz pozostanie Ci sie zabezpieczyć, wgraj sobie SP2 lub inne firewalle żeby drugi raz sie nie “włamał”…

PZDR… :wink:

Chyba coś Ci sie pomyrdało :o

Od kiedy to SP 2 jest firewallem :? :? :?

Jak już to ma wbudowaną zaporę ogniową zaś sam na pewno nim nie jest, przecież można ją wyłączyć a SP 2 jak był zainstalowany na komputerze tak jest i wówczas SP nie pełni roli firewalla.

SP2 to największa pomyłka Microsoftu! ! ! A kalaa ma doczynienia z jakimś dzieciakiem, który znalazł na pierwszej lepszej stronie o hackingu pakiet programów do podglądu komputerów innych użytkowników WWW! ! !

W 100% jest to trojan, zainstaluj sibei antywirusa, i wykonaj gruntowny skan wszystkich dysków.

Firewall też jest dobry, ale można tez użyć programu “Active Ports” bo bedziesz wiedział jaki program kożysta z sieci, którym portem wysyła i odbiera oraz dokładną ścieżkę do tego programu…

nie sądze żeby ktoś włamał ci się do kompa. napewno odgadł twoje hasło (większośc ma takie proste do zgadnięcia że nie trzeba jej nawet poznać np. user Oeka ma najcześciej hasło Olek :roll: ) a co do tych plików i emotów (to są emoty do gg?) które masz na kompie to napewno sprawcą tego jest trojan który dostał się do twego systemu bo masz np. otwarte porty. zaintaluj obie jakiś firewall http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=55 i przeskanuj jakimś od spyware programem : http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=17671

nastepnie jak możesz to wklej log z Hijack This http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=19174

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Ok zrobie gruntowny skan dysków. Ale mam jeszcze pytanie mam zainstalowany firewall Kerio Personal. Czy jest on dobry? Co sądzicie? Ponieważ mimo to iz był on włączony pewna osoba zdołała mi przesłać niepostrzeżenie jakieś pliki. Wiem to napewno.

Waterproof dziękuje bardzo. Wiem że ktoś zna treśc moich rozmów i nawet wiem kto to. Ponieważ podczas rozmowy z kimś z gg on sie włancza i komentuje moje wypowiedzi to tej drugiej osoby. Pozatym wiem że jeżeli nie ma się zainstalowanych emotów to one nie pokażą sie w oknie rozmowy. A ta osoba przysyła mi coraz to nowe emoty. I data, godz. utworzenia pliku z tymi emotami jest dokładnie taka jak podczas rozmowy z tym osobnikiem. Aha i ta osoba komentuje dodatkowo moje wcześniejsze rozmowy z archiwum. Czy jeżeli zmienie nr gg i hasło czy mój problem będzie definitywnie rozwiązany. Dziękuje i pozdrawiam :slight_smile:

Z wiruskami naprawde nie wesoło, ale z taką pomocą napewno sobie poradzę. :slight_smile:

jak wiesz masz dowody to do admina gg zgłoś to. musi się tą sprawą zająć.

ten “haker” napewno znajduje się w jednej sieci razem z tobą i korzysta z snifera gg.

tak jest to dobry firewall. było kilka wypowiedzi na ten temat. jeden z najlepszych aplikacji obronnych. może jak twój komputer był atakowany akurat w tym momencie nie miałaś włączonego firewalla?

Ubij trojana programem GGT_Killer jezeli to jest ten o ktorym mysle podalbym strone ale jest tam wiele innych sprzecznych programow z regulaminem forum ale moge Ci przeslac na email trylko i wylacznie tenn programik

Tak - ale musisz się pilnować.

Z informacji, które dostarczyłaś - w 100% wynika, że ten ktoś (znany Ci zresztą) korzystał z pewnych ułatwień dostępowych; i wiadomo, że jest to Twój niegdysiejszy rozmówca, z którym utrzymywałaś kontakty.

Czyli wystarczy - że znał twój numer GG i reszta była dla niego pestką…

Czyli to nie sugestia - a jednak prawda! :evil:

Zmiana numeru i hasła Cię zabezpieczy w dużej mierze, albo nawet problem całkiem zniknie…

Co do reszty nie chcę się powtarzać - bo Gregor10 już Ci odpowiedział w dwóch kwestiach!

Ale jedną z nich koniecznie muszę uwypuklić - bo jesteśmy Forum od legalnych myków! :twisted:

Nie popuść tego za żadne skarby - za takie brochy grozi prokurator! :evil:

A admin jest zobowiązany do przechowywania logów z ruchu w sieci - więc czarno na białym ślady będą…

Oczywiście ze nie jest firewallem, ale chodzi o zabezpieczenie prawda… :!:

Ehh zainstaluj sobie Kaspersky Anti-Hacker

PZDR… :wink:

Żaden firewall nie jest dobry dopóki ja żyję i tworzę! ! ! Bójcie się każdego hackera i crackera (jeśli tylko potraficie ich odróżnić tępe kołki! ! !) Jeśli grzebał w twoim kompie to prawdopodobnie nic więcej nie zrobi!

Ja bym radził Ci stosowanie raczej bardziej oględnego słownictwa gdyż:

oraz:

To jest moje ostateczne ostrzeżenie :evil: :evil: :evil:

Zhaxuj mnie prosze. :slight_smile:

To jest łamanie regulaminu i tak sie postępuje!! :evil: :evil: Ech to jest dobte forum dlaczego nie potraficie pisać zgodnie z regulaminem??

Należą sie przeprosiny dla Modów i użytkowników :!: :evil: :evil: