Temporary Internet Files..?

Witam .

Mam pytanie za 100 punktów. :smiley:

Kiedyś wyczytałem że można od czasu do czasu usunąć zawartość tego folderu co w tytule… . Bardzo proszę mi podpowiedzieć czy można wszystko z tamtąd wywalić czy nie za bardzo. Mam Win XP Prof.

Tak normalnie to ten folder jest ukryty ale jak dam na widoczny to poprostu jest i teraz u mie waży ok 10 MB . Czy jak usunę to ręcznie czy nic się z systemem nie stanie i czy coś się nie namiesza… :frowning:

No i czy jakieś czyszczenie dysku systemowe wywala automatycznie te pliki albo czy są jakieś programy które to robią …

Nic się nie stanie możesz użyć np. programu easy cleaner nim usuniesz też inne zbędne rzeczy typu historia :slight_smile:

możesz to czyścić i nawet powinieneś co jakiś czas :!:

programów do tego jest masa… na Vortalu poszukaj :slight_smile:

są to tymczasowe pliki internetowe - czasem jakieś bakcyle :smiley: :smiley:

wejdz w start>uruchom/ wpisz

%temp%

ok > i wyczysc

Jak również wpisz samo temp bez znaków procentu i go wyczysć, ponieważ w Windowsie XP są dwa katalogi Temp :smiley:

czy na pewno z tego windowsowskiego “temp” mozna wszystko spokojnie wywalic??

Tak

Witam,

Tylko, że w ten sposób wchodzi się do folderu TEMP, a nie Temporary Internet Files,

chyba, że obie ścieżki są zgodne. :wink:

Czyszczenie plików tymczasowych przeglądarki najlepiej robić z poziomu tejże.

W IE:

Narzędzie->Opcje internetowe->Usuń pliki + ptaszek przy Usuń całą zawartość off-line i OK.

w Mozilli:

Edycja->Preferencje->Zaawansowane->Pamięć podręczna->Wyczyść pamięć podręczną

Ja mam inny pomysł. Wejdź w Panelu Sterowania na Opcje Internetowe. Tam w zakładce Ogólne, która pojawia się po uruchomieniu naciśnij usuń Pliki Cookie. To wszystko.

Kubusek

Nie wystarczy dać na “Usuń pliki cookie”. Trzeba również kliknąć obok w “Usuń pliki”, która to opcja odpowiada własnie za tymczasowe pliki internetowe.