Program do partycjonowania

Witam.

Muszę zrobić partycje na HDD, ale nie chcę tracić tego co już na nim jest, ani tym bardziej instalować windy od nowa.

I dlatego poszukuję programu, który zrobi mi partycje. Chodzi o program łatwy i szybki w użyciu :wink:

Jakieś propozycje?

Ja znalazłem dwie pozycje, które są polecane:

Paragon Partition Manager

oraz

Partition Magic

PS. Szukałem tematów odnośnie partycjonowania, ale nie znalazłem nic.

PS.2 Mam nadzieję, że temat w odpowiednim dziale :slight_smile:

Pozdrawiam

zobacz to:

viewtopic.php?t=60327

GParted - darmowy dobry dostępny na stronach vortalu w dziale programy

Dzięki Matfeusz, ale jednak w tamtym temacie nie ma odpowiedzi na moje pytanie, a mianowicie, który program jest na tyle bezpieczny, aby utworzyć nową partycję, a jednocześnie mieć pewność, że dane nie zostaną w żaden sposób uszkodzone/utracone.

Poza tym, także jest mowa o dwóch programach, o których ja wspomniałem :wink:

Pewności nie ma nigdy. Niemniej najłatwiejszy w obsłudze i skuteczny jest Partition Magic, tyle że jest to program płatny.

W jednej z aktualnych gazet komputerowych dali na plytke teraz Paragon Hard Disk Manager 8.5 SE w pelnej wersji, polecam:)

cnl , a jaka to gazeta? Czy raczej czasopismo/miesięcznik/tygodnik :wink: I czy ten Paragon HDD manager ma opcję tworzenia partycji na używanym dysku?

za pomocą paragonu zrobisz partycje i nie stracisz dane dodatkowo możesz zrobić płyte i zniej uruchomić kompa aby zrobić partycje http://banita.pl/~pysiu/partycja/par.html

Ja korzystając z Paragona i Gparted nie miałem żadnych problemów. Partition Magic jest również niczego sobie. Każdym z tych programów zrobisz to co sobie zaplanowałeś :wink:

Gparted, polecany… W demonstracjach masz nawet jak tego użyć.