Powrót z visty do xp

Siemks.

Ja w temacie mam pytanie czy mozna jakos bez jakiejkolwiek szkody dla plików powrócić z visty do xp ???

Dzienks z góry za odpowiedzi !!

bez formatowania?

nie za bardzo, bo xp na viście nie zainstalujesz

możesz przegrać pliki na coś, zrobić format, zainstalować xp i wtedy wgrać pliki na nowo

a po co chcesz cofać się do xp?

vista jest lepsza

:expressionless: Według Ciebie, komuś może Vista nie odpowiada [tak jak mi] i chce powrócić do XP. Trochę to dziwne takie utrudnienie ze strony Microsoft’u, że blokują instalację poprzedniej wersji [przynajmniej ja tak uważam].

Wydaję mi się, że tu nie obędzie się bez formatowania. Inaczej nie zainstalujesz.

No właśnie wiem że lepsza ale zanatto mi obciąża kompa.

Na prawde musi byc format :?

nie dało by się jakos pokombinować…

ile masz dysków?

Zrób kopie tych plików, które teraz masz, potem format dysku i instalacja XP.

dałoby rade i bez “format-a” pobawić sie w dzielenie dysku na partycje .

jednak wygodniej i szybciej będzie sformatować …

Właśnie mam dwie partycje na ale na tej drugiej “wolnej” mam tylko 19 GB a pliki które mam razem z windowsem ważą 45 GB.

Oczywiście nie robiłbym backupu windowsa bo i po co ale czy tak by się dało ??

A właśnie nie dałoby się tej partycji systemowej podzielic na dwie części jeszcze tak aby windows pozostał osobno i wtedy zrobić formata ??

Jeśli tak to prosiłbym o jakies linki …

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59&Narzedzia+dyskowe+i+plikowe

ale chodzi Ci o pliki czy programy?

pliki możesz łatwo zostawic na tej drugiej partycji

a programy to nie za bardzo

Chodzi mi o to aby ocalić wszystko co mam na partycji systemowej oprucz oczywiście winowsa.

A jesli juz sie nie da to może ktoś z was wie jak znacząco przyśpieszyć vistę ??

Użyj Partition Magic lub podobny:) podzielisz sobie dysk na więcej partycji tak żeby na jednej została sama vista. Robisz wtedy format tylko tej partycji na której jest sama vista i na niej instalujesz xp. Pamiętaj tylko żeby zwrócić uwage na to którą partycje formatujesz żeby omyłkowo nie sformatować innej :slight_smile:

Ale partition magic w wersjii legalnej jest to tylko demo i nie podzieli mi partycji.

Jestem poczatkujący w tych sprawach więc mówłby mi ktoś polecić jakiś wartościowy i łatwy w obsłudze program najlepiej po polsku ??

I tak wogule jak oddzilic samego windowsa ??

uzytkownik lioton zawsze ma jakies problemy zrob formata i tyle!!

Przerzuć ile możesz na drug dysk a reszte nagraj na płytkach DVD :slight_smile: A dysk sformatuj i najlepiej jak przy formacie wydzielisz sobie partycje 10GB i na nią wrzuć XP. (tak ogólnie to do tej pory już miałbyś te płytki nagrane :slight_smile:

Wow szczuru żebyś tak jeszcze umiał określic podstawowe dane silnika w tym quadzie to byłoby to pożyteczniejsze dla ciebie niz doradzanie zrozpaczonemu człowiekowi formata :expressionless: Aha i jeszcze jedno skończony idioto silnik bokser to silnik przeciwsobny B a nie V. Silnik V to silnik widlasty. Zmień podpis bo mnie trafia jak widze takie głupoty pisane w mojej ulubionej dziedzinie.

Ale ja cie całkowicie nie rozumiem, prze 5 dni zastanawiasz się nad tym jak przesiąść się na XP, a już przez te 5 dni zrobił byś 10 formatów.

PS.

I to forum nie jest do obrażania kogoś, bo dobrze ci powiedział. A jak byś już wrócił do XP to byś miał i tak porządny SYF.

Niezgadzm się z tą opinią. Jeśli się kogoś zna to chyba można sobie z nim pogadać na luzie. Ja nikogo nie obraziłem zwruciłem tylko urzytkoiwnikowi szczur93 uwagę aby nie milił silnika bokser z widlastym. Pomoże mu to w przysfojenui sobie tej informacji co przyda mu sie tymbardziej iż z referatu na temat silników który pisał w szkole dostał jedynie dop przy czym ja dostałem +bdb.

A jesli ktos uważa że go obraziłem to informuje iż na innym forum pisał do mnie takie posty że dostał dożywotniego bana :smiley:

Myślę zę ten tamat można już zakończyć. Niestety nie wszyscy ludzie się rozumieją i niektórzy nie grzeszą inteligencją.

Niedość że uzytkownik lioton zawsze ma jakies problemy nie przypominajac o tym ze jego posty laduja w koszu pod tytulem madrala!!Poprostu chcialem mu doradzic i zrobilem to dobrze a on mnie obraza! !!

Oj szczuru tutaj przesadziłeś i po pierwsze policzymy się jutro w szkole gdzie będziesz miał do czynienia z szynem a po drugie chciałbym ci przypomnieć iż dziecinne i bezsensowne są w większości twoje problemy z zasilaczem gdzie za cenę 400W chcesz kupić 500W :lol:

Chciałbym również dodać że bdb dostałeś dzięki pomocy mojej i patrysia, bo bez dostałbyś tak jak mówiłem dop m.in za stwierdzenie iż “silnik rzędowy składa się z okrągłego tłoka który wiruje w komorze wirowej” oraz “za wtrysk paliwa odpowiada świeca wtryskowa” nie przypominając innych syndromów twojej bezmyślności w tym co robisz i piszesz co ma odzwierciedlenie w twoich szkolnych ocenach.

Doprawdy twoje posty których jest raptem 20 i za które już dostałeś ostrzerzenie są godne porzałowania. Zanim napiszesz takie rzeczy zastanów się dobrze komu ty pomogłeś a jeśli coś mi zarzucasz to podaj konkretne posty i uzasadnij co zresztą przyniesie ci trudność z racji oceny dop z j.Polskiego. I nie karz mi przypominać znowu tobie o twoim dożywotnim banie sam wiesz gdzie.

PS. A odnośnie wychowania mam przypomnieć Ci twoje szkolne wybryki :?: :?: :?:. M.in dotyczące P. Kazimierza i jak ty to mówisz “tuningu” prac innych uczniów.

Pozdro dla Maji i Freda