Obraz partycji

Witam!

Mam problem. Chcę zrobić sobie obraz partycji systemowej (Dysk C: ), ale nie wiem jak się do tego mam zabrać. Jakich programów mam użyć? Ile trwa tworzenie partycji systemowej, a ile odzyskiwanie? Czy to jest bezpieczne? Nie utracę żadnych informacji na moich pozostałych partycjach D i E? Czy warto robić obrazy partycji? Może mi ktoś wyjaśnić jak krok po kroku mam się do tego zabrać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

jest to bezpieczne. Możesz zrobić to programem Norton Ghost. Oczywiście że warto robić obraz partycji. Oszczędzasz czas na instalowanie windy i sterowników. 8)

Skąd mogę ściągnąć Norton Ghost?

on jest płatyn, pozostaje Tobie kupno. Kosztuje koło 80 e

rece opadąją a od kiedy coś takiego jest za darmo i można pobrać mozesz to tylko zakupić :twisted: :twisted:

pysiu

niedawno sam się o to pytałem. masterkomp może nie wiedział że jest to program płatny. Moze myślał że jest za free 8)

Tak, ale chciałem przynajmniej wersję testową. Na pewno istnieją programy równie dobre jak Ghost i w dodatku darmowe. Ja chcę, żebyście mi taki podali i wyjaśnili jak się robi obraz partycji. Nie wiem tylko dlaczego się złościsz pysiu?

drogi kolego polecam zrobić zakup ostatniego numeru Komputer świat expert numer 3/2005 jest tam pełna wersja programu o nazwie Paragon Drive Backup 6.0 PL wersja pełna darmowa dla czytelników oraz jest bogaty opis gazeta kosztuje jedyne 9.90 złotych

A wy nie możecie mi wyjaśnić jak można zrobić obraz partycji darmowymi programami? Albo podajcie jakieś linki do opisów i wersji testowych tych programów. Łatwo jest powiedzieć “kup sobie program i po sprawie”. Ale ja chcę go najpierw wypróbować. Nie będę kupować gazety dla programu, który mi nie przypadnie do gustu. Wolę przetestować.

http://www.soft32.com/download_8730.html

Przydałby się opis po polsku. Jak wykonać obraz partycji.

:arrow: Norton Ghost system w 5 minut

Wszystko zależy od ilości zajętego miejsca na partycji i stopnia kompresji. Zawsze więcej czasu zajmuje tworzenie obrazu. Zrobienie obrazu z 2GB zajmie ok. 10min

Ja polecam program Arconik True Image 8.0 PL (niestetny płatny)

A tu znajduje się bardzo wyczerpujący opis jak zrobic obraz dysku(pl):

http://www.wiruszone.net/infopage.php?id=88

Na jakiejś stronie widziałem porównanie 2 programów. Norton Ghost i Acronis True Image. Zwyciężył ten drugi. Który według was jest lepszy? Bardzo różni się Norton Ghost 2003 od Norton Ghost 9?

Według mnie to własnie Arconik True Image (mozna tworzyć kopie przyrostowe) i zdaje się że jest tańszy i w wersji PL

Witam.

Masterkomp : Pewnych rzeczy nie da zrobić się za darmo. Za wykonaną pracę trzeba zapłacić. Program to też towar. Zgadzam się z Pysiem 9,90 PLN przecież to nie majątek i tam też znajdzuesz opis. Trochę wysiłku.

Ja swoją drogą używam True Image 8.0 firmy Acronis. Wersja trial do pobrania ze strony http://www.arpex.pl. Niestety tylko poglądowa. Program drogi ale warto.

Podkreślam, że obraz partycji powinno się robić na drugim dysku (jeśli taki jest) lub na nośnikach zewnętrznych np. DVD.

Pozdrawiam.