Problem z eMule v0.45a POMOCY...;-(

Siemka wszystkim…mam problem…mam eMule v O.45a i mam port TCP prawidlowo a niestety UDP nie bo nie wiem jaki jest najlepszy moze mi ktos w tym pomoc…???/Jesli tak bardzo prosze o odpowiedziec…z gory dzieki :frowning:

Ja mam ustawione tak:

TCP 4662

UDP 4672

tak tylko czemu u mnie nie chce działać :frowning:

jestem świeżo po formacie

firewala windowsa wyłączyłem, nie ma nic co by blokowało program, a nimo to pojawia się informacja “błąd krytyczny: upewnij się masz połączenie z internetem” :slight_smile:

co powiecie na taką zagwózdkę :slight_smile:

P.S zapomniałem dodać - połączenie przez switch, neostrada 512 - przed formatem było okej

Siemka…ja tez mam TCP 4662

UDP 4672

ale niestety kiedy robie test portow to mi wyskakuje komunikat ze test failed z powodu wlasnie portu UDP i nie wiem jakim portem moge zastapic ten 4672(podstawowy)???POMOCY! !!

Konfiguracja eMule jest zależna od tego jak ‘umocowany’ w sieci jest Twój komputer. Jeśli jesteś za routerem (np. w sieci osiedlowej) i nie masz zewnętrznego IP, to musisz mieć przekierowane odpowiednio porty na routerze (i wtedy każdy w sieci musi używać innych portów). Jeśli nie jesteś za zaporą, to ustawiasz praktycznie dowolne porty - ważne, żeby przechodziły poprawnie test na stronie muła (przy konfiguracji portu jest przycisk do testowania połączenia). Popróbuj różne wartości, upewnij się, że wybrany port nie jest blokowany.

Te zasady są ważne dla każdego połączenia P2P - nawet jak pobierasz pliki od kolegi przez GG (czy raczej kiedy on Ci je wysyła) to musisz mieć zewnętrznie widziany port (a przynajmniej jeden z Was musi ;]).

No tak…ale nie raz mi dziala na tym podstawowym porcie…a nie raz nie…wiec jesli bym chcial to przekierwoac na routerze to musze isc wylacznie do Admina bo tylko on ma prawo do tego…???Chyba raczej nic w tym wypadku innego nie da sie zrobic… !!

możesz poprosić admina o zewnętrzny IP :slight_smile:

_Kuba_ : nie ma takiej możliwości, żeby czasem tylko działało bez zmiany konfiguracji Twojego kompa bądź routera. Możliwe, że różne serwery działają z innym zestawem portów, ale nie, że jeden i ten sam co jakiś czas ma zmienianą o 180 stopni konfigurację. Poza tym na standardowym powinno zawsze działać (w najgorszym wypadku na LOWID).

Nie raz dziala mi dobrze…a nie raz niestety nie…ale w najgorszym wypadku mam Low ID…ale wtedy sie bardzo wolno sciaga…ale zalezy ma na tym abym mial dobre UDP (Kad) bo wtedy ssam w miare szybko wiec nie wiem jak mam najlepiej postapic abym mial caly czas UDP wporzadku…jest wogole taka mozliwosc…:wink: