Restartowanie się komputer

Poszukiwałem odpowiedzi w internecie na w.w temat i dowiedziałem się że powodami samoczynnego resetowania się komputera mogą być:

  • wirusy

  • błędne wgranie sterowników, bądź oczekujące na instalacje (z ikonkami znaków zapytania w PA)

  • nieodpowiednie chłodzenie

  • zasilacz…

U mnie sytuacja wygląda tak: wirusy… niemożliwe (Kaspersky 7.0), błędne wgranie sterowników… no jest tam kilka takich ale raczej to nie może być od tego, nieodpowiednie chłodzenie… a sami się przekonajcie

  • procesor 43*C

  • płyta główna 36*C

  • Aux 35*C

  • Dyski (posiadam 2)

  • pierwszy 38*C

  • drugi 37*C

Zasilacz… AC 230 V

Więc od czego te resetowanie się komputera…

Tak więc raczej z tego co wywnioskowałem to zasilacz… :expressionless:

obstawiam zasilacz (ale nie ze względu na ac 230v - taki to mamy wszyscy ;), jeśli to jest zasilacz to twoje restarty mogą/powinny występować po uruchomieniu komputera, przed załadowaniem windows, lub w momencie do ok. 5-15 minut pracy, sprawdź zasilacz.

jeśli chcesz sprawdzić parametry zasilacza, to podajesz jego moc, wyrażoną w Watt’ach, nie napięcie (AC 230 Volt) :slight_smile:

rozumiem… a jaki powinien być (tzn. pod względem napięcie). Czy po prostu kupić najnowszy, najdroższy, najbardziej szpanerski :smiley:

podasz konfigurację to powiemy ci jaki :wink:

total output is 300 W max.

konfiguracje… jak mam sprwadzić

konfiguracja kompa np. Procek grafa… itp.

Konfiguracja to opis Twojego komputera: płyta główna, procesor, dyski itd (modele, to co ja i np DJ_MatriX_xD , mamy w podpisie).

A przyczyną restartów może być też uszkodzona pamięć i płyta główna (spuchnięte kondensatorki).

Najlepiej programem Everest dostępnym na vortalu.

czy to ważne? no dobrze, ty tu jesteś doktorem, doktorze

Typ procesora: Intel Celeron, 2600 MHz (26 x 100)

Nazwa płyty głównej: Albatron PX865PE (Pro) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej: Intel Springdale i865PE

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u: Award (07/07/03)

Karta wideo: NVIDIA GeForce FX 5600 (64 MB)

Karta dźwiękowa: Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]

Jak już jesteśmy przy programie Everest (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20)

to zajrzyj do Komputer->czujnik i podaj napięcia.

napięcia:

Napięcie rdzenia procesora: 1.49 V

Aux: 1.70 V

+3.3 V: 3.23 V

+5 V: 5.00 V

+12 V: 11.86 V

-12 V: -11.95 V

-5 V: -4.45 V

+5 V podczas wstrzymania pracy: 4.92 V

VBAT baterii CMOS: 3.12 V

Debug Info F: 3F FF FF

Debug Info T: 38 46 37

Debug Info V: 5D 6A CA BA C3 24 41 (01)

myślę że Modecom MC 350W wystarczy :wink:

WAŻNE MC nie FEEL!!

W dniu 06.05.2008 , o godzinie 19:28 został dopisany post przez DJ_MatriX_xD

myślę że Modecom MC 350W wystarczy :wink:

WAŻNE MC nie FEEL!!

@edit

coś nie pykło

Nie jest jeszcze tak źle z napięciami (+12, +5 i +3.3 jeszcze są w normie). Ciekawe jakiej firmy jest ten zasilacz?

Dobre i złe zasilacze Masz tutaj: http://www.oc-forum.org/Zasilacze-najle … 13020.html

Jak chcesz kupować to te z dobrych firm (350W, max 400).

Ale ja bym na razie sprawdził pamięć. Dobry do tego jest program memtest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

Musisz ten plik rozpakować i nagrać plik ISO ze środka na płytę CD (ważne, to jest obraz płyty i jako taki Masz nagrywać).

Następnie uruchamiasz komputer z tej płyty i czekasz, aż program sprawdzi całą pamięć (około 0.5-1 godzina).

ja mam INC Model: LC-B300ATX

a co do tego programu… mogę plik ISO dać do wirtualnego napędu? :slight_smile:

Nie, gdyż program musi zostać uruchomiony bez żadnego dodatkowego systemu operacyjnego i śmieci w pamięci. On musi sprawdzić całą dostępną pamięć RAM (także te miejsca, które zająłby Windows).

To jest Twój zasilacz: http://www.lidertechnic.pl/zasilacz-mod … S0001.html

Jeśli tak, moja rada: jeżeli nadal on chodzi, to pomyśl o jego wymianie. Nie warto ryzykować uszkodzenia komputera.

Witam

Sprawdź jeszcze kondensatory na płycie głównej. Jeśli są trochę napuchnięte (czasami nawet potrafią się rozlać) - TO DO WYMIANY !!

Powodzenia

dobra sprawdziłem pamięć i… nic nie wykryło. Żadnych błędów.

Natomiast na płycie głównej zauważyłem że z jednego kondensatora wypłynęła żółtawa ciecz która osadziła się na tylnej części kondensatora… :o

Elektrolit wypłynął. Płyta główna do wymiany lub do serwisu i niech wymienią kondensatory (trzeba wymienić ich zapewne więcej, przynajmniej sąsiednie). Jak rozkręcisz zasilacz, to pewnie w środku też nie będzie za dobrze.

Jak znam życie to wylał kondensator przy gnieździe procesora, co?