Letgohome mnie napadł i gnębi

Cześć

Jestem absolutnym dyletantem w tych sprawach i potrzebuję pomocy fachowca…

Draństwo, co przylazło z netu i teraz ustawia mi się uporczywie jako strona startowa to: http://letgohome.com/hp.htm?id=9

Rzućcie proszę okiem na poniższe listy procesów i wpisów.

To są wpisy z najnowszego HijackThis:

Czy coś z tego Hijacka’a powinienem wywalić???

To są procesy wyświetlone przez processexplorer:

Czy suspendować albo killować któreś z nich? Które???

Możliwe, żeby to było coś wrednego z Symantec, z Microsoft, albo z folderu system32 ??? Jeśli tak, to które to???

Oczywiście z Hijacka wpis z ‘letgohome’ wywalam pracowicie, ale on wraca zazwyczaj natychmiast, a czasem po pewnym (krótkim) czasie.

Podobnie jest z przestawianiem strony startowej w opcjach internetowych…

CO ROBIĆ???

Są może dostępne w sieci jakieś nieodpłatne, czulsze od tych powyższych, programy do zwalczania takiego draństwa? Byłbym wdzięczny za linki i krótki instruktarz, jak z nich skorzystać…

Aha - do tego ad-aware za każdym razem (skanując w sumie raz po razie) wykrywa po kilka-kilkanaście świństw w typie:

CoolWebSerch; RegKey; Malware; HKEY_CLASSES_ROOT:plugin6.dnserrobj\ itp., mimo że od inernetu jestem cały czas odłączony.

Pozdrawiam i czekam na pomoc

na granicy samobójstwa (czytaj - formatowania dysku)

Jakubek :frowning:

Załapałeś CWS letgohome

Na początek usuń pliki LZT1NR~1.DLL i 8uouc73zoivdfhdll.dll.dll.dll.dll.dll.dll.dll najlepiej programem Pocket Killbox czyli odpalasz Killboxa zaznacz opcję Delete on Reboot następnie w polu Full Path of File to Delete wklej ścieżke:

C:\WINDOWS\System32** LZT1NR~1.DLL**

następnie program będzie pytał o restart (oczywiście zgadzasz sie)

po restarcie robisz to samo z ścieżką:

C:\WINDOWS\System32** 8uouc73zoivdfhdll.dll.dll.dll.dll.dll.dll.dll**

Potem usuwasz HijackThisem wpisy:

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://letgohome.com/hp.htm?id=9 

O2 - BHO: (no name) - {467FAEB2-5F5B-4c81-BAE0-2A4752CA7F4E} - C:\WINDOWS\System32\LZT1NR~1.DLL 

O9 - Extra button: Microsoft AntiSpyware helper - {0786FBC8-C535-47FE-ADE9-FFEB73A89787} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Microsoft AntiSpyware helper - {0786FBC8-C535-47FE-ADE9-FFEB73A89787} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra button: Microsoft AntiSpyware helper - {4C32FD5A-2244-4543-8F2C-B83B6940C5CC} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Microsoft AntiSpyware helper - {4C32FD5A-2244-4543-8F2C-B83B6940C5CC} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra button: Microsoft AntiSpyware helper - {9FE4768D-1BC1-4064-9681-1B28517FA60B} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Microsoft AntiSpyware helper - {9FE4768D-1BC1-4064-9681-1B28517FA60B} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra button: Microsoft AntiSpyware helper - {AFC7CC25-D12B-485D-84F0-E49337C734C5} - (no file) (HKCU) 

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Microsoft AntiSpyware helper - {AFC7CC25-D12B-485D-84F0-E49337C734C5} - (no file) (HKCU)

O13 - WWW. Prefix: http:// 

O20 - AppInit_DLLs: 8uouc73zoivdfhdll.dll.dll.dll.dll.dll.dll.dll

Dziękuję uprzejmie!

Letgohome’a w międzyczasie wywalił mi jakiś search (czyli jakieś inne świństwo nie wiadomo skąd), który się samo ustawiał jako strona startowa. Usunąłem go jakoś i usunąłem wpisy, z Twojej listy, które jeszcze pozostały. Na razie jakby pomogło, ale generalnie co jakiś czas ustawia mi się jako startowa jakowyś serch-portal np. ttp://www.search-paga.com/10055/ i tworzy się folder w program files: WebSiteViewer i ściągają się świństwa różne przez to.

Czy można jakoś się przed tym zabezpieczyć???

To są moje aktualne logi, będę wdzięczny za informację czy coś z tego jeszcze powinienem wywalić???

Nie

Log jest ok

To fix w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu powinno pomóc.

Daruj ignorancję, ale co to znaczy??? Co to: “To fix w trybie awaryjnym…” itd.???

Czy mógłbyś, proszę uprzejmie, napisać co dokładnie mam zrobić, krok po kroku, jak komu głupiemu?

To masz info jak uruchomić tryb awaryjny i wyłączyć przywracanie systemu:

A “Fix” - chodzi o “zaptaszenie” czyli zaznaczenie wpisu w Hijacku i “sfixowanie” go, czyli usunięcie.

Dziękuję Wam bardzo.:smiley:

A czy możecie polecić mi jakieś darmowe programy chroniące przed takimi atakami? Może jakieś linki?

Np. PestPatrol.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=11522

Zalecana jest zmiana przeglądarki z IE na Firefox, Operę.

Uważniejsze surfowanie.

Lub Microsoft AntiSpyware

@boczi dlaczego bez pozwolenia cytujesz @Picasso n tym forum? Można skrócić jej definicję :stuck_out_tongue:

Co do przeglądarki: Mozilla Firefox