Pytanie dotyczące programów antyspyware

Mam kilka programów antyspyware, są to: Ad-aware, Spybot Search & Destroy, Microsoft AntiSpyware, Spy Sweeper i CWShredder. Czy warto mieć tyle programów tego typu? Jeśli chodzi o antywirusa, używam KAV. Odinstalować jakiś program czy też zostawić? Jeśli usunąć, to jaki?

Nie musisz usuwać, one się nie gryzą. 8)

Microsoft AntiSpyware, Spy Sweeper tego sie pozbywamy i instalujemy

PestPatrol

od czasu do czasu skanujemy

Ad-aware, Spybot Search & Destroy

  • jako skaner na zadanie ustawione

Kiedyś sprawdzałem, który program wykryje mi więcej spyware - Ad-aware czy Spy Sweeper. O dziwo, ten drugi wykrył kilkadziesiąt obiektów spyware, a Ad-aware tylko kilkanaście, więc czy na pewno pozbywać się tego programu?

wiem o tym

ale przeskanuj sobie Pestem po kazdym z nich zawsze cos bedziesz mial

:smiley: :smiley:

dlatego jako podstawa z skanerem w tle polecam PestPatrola

bo Spy Sweeper jest slabszy od niego ,a korzystanie z dwoch niezalecane

a uzupelnienie stanowi tu to co wymienilam na poczatku post 1

mozna zamiast Ad-Aware

zastosowac ETD_Security

A skąd można go ściągnąć?

http://download.zonelabs.com/bin/free/p … olHome.exe

chodz 5 jest fajniejsza, lepsza ale platna :smiley: :smiley:

Dzięki. Na pewno sprawdzę ten programik. Pozdro, Kamcia_18 :).

Usuń to z autostartu ! możesz i mieć 20 ale usuń z autostartu bo kompa Ci będą zamulać :lol:

to chyba lepiej zastosować się do postów Kamci_18. bardziej ekonomiczne zastosowanie :wink:

To akurat bym pozostawił.

Tak się składa, że nie mam żadnego z tych programów w autostarcie - bo i po co? Co jakiś czas skanuję nimi system i w autostarcie nie są potrzebne. Zwłaszcza, gdy ma się KAV :D.

Tak się składa że rezydenta jednego z nich to warto mieć wrzuconego do autostartu, zawsze to jakaś ochrona w czasie rzeczywistym.

Też tak twierdzę - do ochrony rezydentnej służą antywirusy.

Warto autostart obciążyć jedynie minimum niezbędnych programów - a progsy ad-aware do nich nie należą (wystarczy spojrzeć na to, co one wyłapują i jaki to ma wpływ na system) - wystarczy doraźny skan!

Oczywiście możesz śmiało korzystać doraźnie z każdego z tych programów, jak i z innych tu nie wymienionych.

CWShredder - raczej odpowiada za trojany i zmianę strony startowej, ale oczywiście sobie też nim skanuj od czasu do czasu.

A ja Ci jeszcze dołożę do tego, to co ja mam jeszcze darmowego na kompie i znakomicie się sprawdza, jak się od czasu do czasu tym przejedzie system:

a2 Free

http://www.emsisoft.com/en/software/free/

Xclean_micro

http://www.spywareinfo.com/xscan.php

Spy audit

http://www.webroot.com/services/spyaudit_03.htm

Waterproof napisał:

A ja twierdzę inaczej, monitor czasu rzeczywistego programu antyspyware jest niezbędny do właściwej ochrony komputera, gdyż wyłapuje on rzeczy, których żaden antywirus nie wykryje. Jeden z najlepszych monitorów posiada Microsoft AntiSpyware, który moniroruje 59 parametrów systemu. Proszę zwrócić również uwagę, że Ad-aware w wesji prof posiada monitor ochrony rezydentnej, a w wersji free nie.

Proszę zajrzeć również na forum Bezpieczeństwo i logi HijackThis i przeanalizować umieszczone tam logi. W prawie każdym widzimy pracujący monitor antiwirusa, który nie uchronił jednak systemu przed śmieciami. A co do odciążenia autostartu, istnieje wiele innych programów, z których można zrezygnować ( komunikatory, różne auto-updatery programów, i wiele innych)

Witam.

Wlasnie zainstalowalem Ad-Aware.

Wykrylo troche badziewia i usunolem.

Przeskanowalem jeszcze raz i juz bylo czysto.

Posiadam rowniez Microsoft Antispyware.

czy jest to dobra kombinacja anti spy’ow ?

Do antivira posiadam Norton SW 2004 wiec przez niego sie juz nic nie przeslizgnie.

Co sadzicie ?

czy zostawic tak jak jest czy zainstalowac cos jeszcze ?

Poza Pest Patrolem :wink:

Jak nie chcesz Pest Patrola którego najbardziej bym ci polecał, to zainstaluj:

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.3

Zostawić jak jest. Co za dużo to nie zdrowo. :wink:

Narazie zostawie tak jak jest.

Jakby byly problemy to zainstaluje Spy Bot’a.

Jak narazie komp jest czysty.

Oby tak bylo jak najdluzej :wink:

Dziekuje za pomoc.

Norton System Works nie jest typowym pakietem do ochrony komputera. O wiele lepszym rozwiązaniem jest pakiet Norton Internet Security. Jeżeli nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe oprogramowanie zainstaluj jakiegoś darmowego firewalla (np. Kerio). Mając te programy i tak nie masz 100% pewności że nic Ci się nie prześliźnie. Tylko zdroworozsądkowe korzytsanie z komputera i internetu daje jakąś gwarancję.