Skype-mikrofon

Caly czas bylo ok ale nie mialam Realteka bo gdzies wsiakl,zainstalowalam jakis czas temu(nie wiem czy to moze byc przyczyna) a teraz robilam test i nie wykrywa wcale glosu,mikrofon nie dziala.Ja slysze,mnie nie slychac.Kontrolery dzwieku sa niby ok ale w audio+video sa szare pola w “uzyj tego urzadzenia”,mimo tego jest info,ze dziala poprawnie.Zakladka mikrofon ma zaznaczenie i nie moge go usunac.Bardzo prosze o pomoc.

według mnie skype robi blok przeciw sprzeganiu sie mikrofonu z głosnikami mam podobnie tzn jak mowie do mikrofonu to siebie nie słysze ale rozmówca słyszy ok . Dopiero jak wejde w obcje moge recznie właczyc mikrofon ale znowu po przeprowadzeniu jakiejkolwiek rozmowy sytuacja wraca do punktu wyjscia - to moja sugestia poczekaj na inne

mikrofon0gr.th.jpg Mam pytanie czy tutaj cos trzeba zaznaczyc,mikrofon dalej nie dziala i sam sie wycisza,odznaczam zaznaczenie "wycisz"a ono powraca.Nie mialam wczesniej tych problemow,mam glosniki Creative 5+1,czy w opcjach trzeba cos ustawic dodatkowo.Prosze o info bo mecze sie z tym 3 dni i juz nie mam silyTtest tez go nie wykrywa i juz tyle namieszalam,ze byc moze cos ustawilam zle,probowalam nagrac glos,zapisalam do pliku ale rowniez jest cisza.Przeczytalam z 50 str w necie i dalej nie wiem co robic.Podlaczylam go do wiezy ale rowniez bez skutu,moze sie zepsul,juz sama nie wiem,dotad nie bylo zadnych problemow,wiec sam sie popsul?Teraz dziala przy 2 glosnikach(niezbyt dobrze bo szumi i musze trzymac go blisko ust) :frowning: :frowning: ale dajac na 5+1 jest ten sam problem-nie slychac mnie.Czy ktos sie zlituje i cos mi poradzi? :frowning:

zaznacz te obcje co pokazałas to jest tzw kompresja co do tego mikrofonu spronuj odinasalowac skype i zobacz czy wszystko wruci do normy jezeli tak to ustawienia musisz szukac w komunikatorze w zakładce dzwiek zestaw słuchawkowy mozesz tam zmienić obcje odnosnie karty jaka posiadasz albo wybrac standardowa windowsa