Konwersja NTFS>>>FAT32

czy ktoś wie czy można bezpiecznie przekonwetować system plików nie tracąc danych na partycji(nie systemowej) bo ja mam taki program z pakietu paragon HD manager (składnik partiton manager). czy nie uciekną mi wtedy dane z dysku(a mam ich około 40 gb)???

A czy to jest sprawdzona porada ??

:arrow: Problemy

ja zmieniałem Partition Magic 8.0 i zadne dane mi nie “uciekły” :stuck_out_tongue:

zdecydowanie Partition Magic 8.0 :!:

program banalny w obsłudze i naprawdę bezpieczny :slight_smile:

szkoda że po angielsku a jak mówisz że ten to powiedz czy próbowałeś już??

oczywiście, ale w drugą stronę :wink: FAT32 na NTFS

NTFS na FAT czy inne też nie ma problemu :slight_smile: instalujesz uruchamiasz klikasz convert na partycji, która cię interesuje wybierasz system plików i ot cała filozofia… (wybacz o ile coś pominąłem) - po wybaniu systemu plików program upomni się o zrestartowanie systemu podczas, którego nastąpi konwersja :slight_smile: przypadkiem nie resetuj kompa :lol:

Witam,

Widać kolega strachliwy jest. :wink:

Jeżeli masz jakieś ważne dane, to lepiej zrób kopię, a partycję sformatuj pod FAT32.

Jednak jeśli nie zabraknie prądu, to cały proces powinien przebiegać bez przeszkód.

pominełeś pare literek ale mój partition manager jest po polsku i ma więcej opcji(zaj… super pakiecik ten Paragon HDM) i teraz działa OK a teraz widze że może jak się aż tak znacie to mi powiedzcie jak zrobić żeby te partycje mi LNUX wykrył(UBUNTU 5.04)

No i tu pojawia się problem… :slight_smile:

Za pomocą polecenia convert możemy jedynie przekonwertować system plików z FAT na NTFS.

Nie wiem skąd Twoje obiekcje odnośnie Paragona. Dysk masz pewnie podzielony na partycje. Konwersję zacznij od partycji logicznych (dokonana ona zostanie bez potrzeby resetowania systemu z poziomu windowsa) a na sam koniec zajmij sie partycją podstawową na której masz zainstalowany system. Po zatwierdzeniu konwersji na FAT32 program poprosi cię o zresetowanie systemu i po ponowym uruchomieniu nastąpi konwersja. Dla bezpieczeństwa możesz wykonać przed konwersją obrazy poszczególnych partycji za pomocą składnika Paragona Drive Backup i tak jak napisał maniooo jeżeli nie nastąpi przerwa w dopływie prąd cały proces powinien przebiec bezproblemowo.

Ważne:

Przed rozpoczę tych operacji powyłączaj wszystkie programy (IMHO również wygaszacz ekranu) i pozwól spokojnie programowi skończyć swoją pracę, w tym czasie nie wykonuj na komputerze żadnych innych czynności.

ludzie ja już sobie poradziłem a paragon jest lepszy bo mam go za darmo (z eksperta) a teraz uważam że można zamknąć(jeśli chodzi o obrazy partycji to darujcie sobie bo mam 1 dysk)