Czarny ekran w trakcie instalacji systemu Windows XP

Jeśli w trakcie instalacji systemu windows XP napotkasz na problem polegający na przerwaniu procedury instalacyjnej zaraz po sprawdzenieu przez system zasobów komputera i załadowaniu podstawowych sterowników, a przed możliwościa utworzenia partycji polegający na wyświetleniu czarnego ekranu z migającym w lewym górnym rogu ekranu kursorem, sprawdź w BIOSie Twojego komputera czy posiadasz opcje APIC jeśli opcja ta jest włączona ( enabled ) to wyłącz

ją i problem powinien się skonczyć. W trakcie instalacji poczekaj kilka sekund czarny ekran zniknie i nastąpi dalsza procedura instalacyjna. Problem występuje w specyficznych konfiguracjach sprzętowych.

APIC czy moze ACPI:)?

witam

mam taki problem,

ale niestety w biosie takiej funkcji nie mam.

co mam zrobić pomózcie !!

kajotek :-o

W moim przypadku tym specyficznym urządzeniem które nie pozwoliło mi zainstalować systemu była karta grafiki gf4mx440 nawet przy wyłączenym APIC dopiero wymiana grafy na czas instalacji pomogła.

Zazwyczaj pomaga z-update’owany nowy biosik. Czarny ekran na początku instalacji. Pozdrawiam :twisted:

no to ja chyba a raczje napewno mam ten problem , sprwa wyglada tak ze kazda przeistlka systemu na moim kompie to masakre (no kom najnowszy nie jest i jak mialm na nim98 to nie bylo problow) a xp to juz roznie raz udalo sie bowyjelam ram i zaraz po obpilam jedgo cdroma a teraz mam juz dosyc chce wiedziec co jest nie tak czemu ciagle nawiedza mnie ten czarny ekran , wykonalm istrukcjie z pierwszego posta na tym watku niesty nie pomoglo , czy ukatalniee biosu pomoze moze sie przekonam jak uda mi sie stacjie dyskietek podlaczcy bo jej nie urzywam od kilku miescy, a ale to juz inny problem , moje pytanie jest o przyczyce czemu moj komp tak nie lubi xp , ale przyejniej nie lubi jak prubuje mu go zasitlowac, no nowy nie jest ale na Athlon, 900 MHz to chyba wszytraczaj procek , zasialanie ma nowe , cdroma tez , plyta glowna ECS K7VZA , nie wiem jescze co jescze moze miec wplyw czekam na sygetia czego to moze byc przyczna i jezeli moze sprubowac zrobic cos jescze po za uaktualnie biosu , (bo to oczwycie bede probowala) ale przyan sie ze juz bez wiary , grozby ze wyrzuce kompa prze okno tez nie pomogla nie boi sie mnie

przepraszzam za koszmarne bledy dyslekcjia i dyklawaitura

==========================================

Nie przepraszaj, tylko to popraw - od tego są edytory tekstu z modułami do sprawdzania błędów

monczkin

No to po roku dowiedziałem się co powoduje ten problem _^_ Również mam tą kartę i podczas instalacji ekran robi się czarny. Ale procedura instalacyjne nie zostaje przerwana i można ją kontynuować “na ślepo”. Oczywiście trzeba pamiętać o co pyta nas instalator w poszczególnych krokach. No i potrafić poradzić sobie bez myszki.

ja mam taki sam problem, tylko on występuje gdy próbóje uruchomić tryb awaryjny i niestety nie mogę go właczyć, kreseczka wyświetla się w nieskonczoność. Jak to naprawoć?

ja mając taki problem / zgadza się gf440 mx zawiesza nawet 98se /, ale wtedy pomaga instalacja nie z setup.exe ale z setupcor.exe / zkatalogu win98 / ale robiłem tak, że instalowałem najpierw win98, apotem winxp do tego smaego katalogu i na tej samej partycji co poprzednio zainstalowany win98, przy końcu instalacji instalator win xp komunikował, że na dysku zainstalowana jest inna kopia systemu windows i czy ją usunąć dałem tak i instalator usunął wszystkie pliki win98 i zostawał tylko win xp