KW/h

Czy jest taki program ktory moglby mi pokazac ile moj komputer pobral pradu?

JEST :!: nazywa się szukajka forumowa :twisted:

Niestety w żadnym z tych topiców nie podano konkretnego linka do takiego programu a link z tym kalkulatorem już nie działa :?

kolejny link z szukajki, następne sobie sami znajdziecie - chociaż wcale się nie zdziwię jak nie poszukacie :x

Interesowałem się kiedyś tym problemem. Nie pamiętam do jakich doszedłem wniosków ale jest sprawą oczywistą, że po wszystkich wyliczeniach rachunkach itp. przestałem zwracać uwagę na zużycie prądu przez komputer. Jest to w skali domostwa niewielki procent. Radziłbym twojej mamie zainteresować się innymi urządzeniami domowymi, te to łykają energię elektryczną. Wystarczy przyjżeć się samej kuchni. No nie?

A komputer to święta rzecz i ma chodzić! haha :smiley: Mam komputer włączony średnio 18godz. na dobę. I nie widzę zbytniego wzrostu zużycia energi. Mam, znalazłem w swoich zapiskach w którymś tam miesiącu za sam komputer wyszło mi ok. 16zł.

To tyle co nic.

Komputer pobiera malo pradu(zalezy)ja tam place ok 20€ za sam prad ktory komputer pozre.

W przeliczeniu na zl to wychodzi dosyc duzo ,ale niema co porownywac… .

http://www.enion.pl/pl/bze/kalkulatory/kalkulator_g11 na tej stronie jest kalkulator

to jest jakis program ktory pokazyje ile komputer bierz pradu czy nie??

Programu jako takiego który by ci policzył nie ma. Są natomiast przeliczniki które robią to orientacyjnie. Linki wyżej.