Proba reinstalacji. system nie widzi dysku

witam

Otoz znowu zglaszam sie do was z problemem. Zakupilem nowy laptop i zasiadlem do instalacji systemu xp .

popelnilem chyba jakis blad przy robieniu partycji dysku . Dalem 50 GB pojemnosci dysku C. gdy juz system zainstalowalem to widzial on tylko ten dysk C. Postanowilem przeinstalowac system. Ustawilem zeby bootowal z CD , on normalnie mnie zapytal czy chce zainstalowac nowy system czy naprawiac stary. Wybralem ze chce instalowac nowy. Zaczal przygotowywac sie i wyskoczyl komunikat ze system nie widzi dysku i zeby sprawidzic ich instalacje lo\ub podlaczenie. dramat. pomozcie

Krótko. Klawisz F6 przy:

Brak sterowników SATA na płycie instalacyjnej… Ściągnij właściwe sterowniki SATA i programem nLite zintegruj je na nową płytę instalacyjną z XP.

… I zdecyduj się na prowadzenie tematu w jednym wątku a nie w kilku

udalo sie ale nie wiem czy to jest poprawnie… zrobilem tak: wszedlem do biosa i ustawilem w zakladce advanced przy AHCI configuration zamiast enabled ustawilem disabled no i wszystko hula:) ale pojawil sie nastepny problem mianowicie system widzi mi tylko 3 GB ramu a jest 4 GB. hmmm. n

no ale plama.

myslalem ze jest oki bo system sie zainstalowal no i w moj komputer widac dwie partycje ale wszedlem na wlasciwosci i okazuje sie ze dysk d: ma zero pojemnosci. no i jeszcze ten ram…

a czy teraz gdy system jest zainstalowany moge doinstalowac sterowniki do dysku sata? i czy w biosie musze wrocic do poprzedniego ustawienia?

Przepraszam. Juz kasuje dublowany temat. dzieki