Jak wyłączyć test pamięci przy uruchamianiu kompa?

Gdy komp mi się uruchamia(mam 192Mb ramu) to idzie test ramu ale gdy dochodzi on do końca to zaczyna iść od nowa i tak w kółko dlatego musze dawac esc zeby go anulowac.

Wiem że gdzieś w biosie da się to ustawić żeby nie testował pamięci tylko gdzię ?

Pozdrawiam !

Zresetuj bios baterią,wyjmij na 30 minut,załóż najlepiej nową lub sprawdź miernikiem starą ma mieć powyżej 3V.

Bios sam się ustawi na default,ustaw date i godzine i co trzeba i powinno być dobrze.

Jak nie to coś z płytą.

Opcja z reguły w biosie to .

Quick Boot na Enabled

lub

Quick Power On Self Test

Opcje : Enabled, Disabled

Włączenie te funkcji skraca czas trwania niektórych testów i pomija inne testy, które są wykonywane podczas startu systemu, dzięki czemu system ładuje się znacznie szybciej.

Włącz ją by ładowanie odbywało się szybciej, ale wyłącz po dokonaniu jakichkolwiek zmian w systemie aby możliwe było wykrycie ewentualnych błędów, które mogły prześliznąć się przez Quick Power On Self Test. Po kilku bezbłędnych próbnych przebiegach możesz ją ponownie włączyć aby system ładował się szybciej i był nie mniej stabilny.

Przejrzyj dokładnie opcje i dojdziesz do tego.

Z reguły opcja zaczyna się na QUICK i ma być na Enabled.

Powiem tyle JN masz łeb :slight_smile:

Koledzy bez przesadyzmu,poczytajcie FORUM i zobaczycie że jest tu wielu którzy bardzo dobrze pomagają innym userom.

Takie stwierdzenia są krzywdzące dla tych co się starają i pomagają naprawdę dobrze na tym FORUM.

siwy_155 , JN ma całkowitą rację. W niczym mu nie umniejszając (bo faktycznie dużo tu pomaga), to jednak jest tu jeszcze wielu innych, którzy również zawsze chętnie i skutecznie służą pomocą.

Dlatego też twój post, którego nie będę przytaczał, bo jest niesprawiedliwy i przykry dla innych, usuwam.

Przepraszam tych których uraziłem poprawiam się JN jest jednym z najlepszych na tym forum.

Pozdro !

czy dobrze mieć w/w funkcje włączoną?

Oznacza to chyba że ma być na enable a jak dasz disable to wylaczasz testy ale z drugiej strony

tu pisze zze jak ja wlaczysz czyli enable to bedzie sie szybciej ladowalo

te dwie sie gryzą z sobą to wkońcu aby testy były tak jak powinno być to ma być na enable czy disable ?

Czyli ma być na Enabled.

Kamaa

Po modernizacji kompa zalecane aby tą funkcje wyłączyć na disabled ,wtedy bios przeprowadzi kompleksowo testy i wykryje błędy.Ale nie ma nic za darmo czas uruchomienia kompa się strasznie wydłuża,więc domyślnie w biosie funkcja ustawiona na enabled.

Wchodzę do biosu i mam ustawione desable wiec dale mna enable i jest teraz wszystko w pożądku.

wielkie dzieki