Jaki procesor?

Witam…wiele osób i opinii mówi że procesowy AMD są dużo lepsze od Intela…chciałbym się dowiedzieć jakie argumenty za tym przemawiają ponieważ z tego co wiem AMD taktują często troche wolniej od Intela…np 3000+ taktuje na chyba 2700…

Mam starego szrota sprzed kilku lat i co byście poradzili…Athlon czy Pentium 4 ? A może Celeron D czy Sempron ?

przedewszystkim do czego zamierzasz używać komputera do pracy, gier, internetu… Od tego dużo zależy np do gier celeron się niebardzo nadaje a jak miałbyś korzystać tylko z neta i programów typu word, excel to najnowsze athlony czy pentiumy 4 niewarto wtedy brac i ile mniej więcej pieniędzy jesteś wstanie wydać na kompa

Cena za procesor nie gra roli ponieważ komp ma być uniwersalny…taki co poradzi sobie ze wszystkim…czy to najnowsze gry czy obróbka video…nie chce kupować komputer pod kątem zastosowania bo zastosowania w praktyce mogą być różne…na kompa chce wydać tak do 2700zł…mam tylko dylemat co do procesora…

Ja osobiście uważam że lepsze są Athlony

Tutaj jest test procesorów może nie dokońca najnowszy ale może ci będzie pomocny

Ja bym brał AMD :slight_smile: a po za tym model Athlon 64 3000 to 1800MHz a nie 2700 :slight_smile: Mimo tego i tak sobie radzi np. FX 55 (2600MHz) wypada lepiej niż Intel 3,8GHz :slight_smile:

Poczytaj jeszcze TU

Teraz najbardziej się opłaca kupić athlona 3000 64bit. Zdecydowanie najlepsze możliwości do ceny. Jeżeli masz mniej kasy to skombinuj sobie durona. Jeżeli wiecej to moze P4 64bit