Defragmentacja

Czy opłaca się defragmentować?? czy wy to robicie?? Jeśli tak to jakimi programami??Mam komputer nieformatowany i niedefragmentowany od 2 lat a neta mam od roku. Czy defragmenracja przyspieszy mi troche kompa??

Ile to moze potrwać w moimi przypadku??

:shock:

:shock: :shock:

Oczywiście, że opłaca się, a nawet trzeba defragmentować przynajmniej raz w miesiącu… Możesz poczytać tematy na forum…było już o tym.

Do defragmentacji polecam Ci program Diskeeper Lite

Nie wiem ile to potrwa Diskeeper Lite ale systemowym defragmentatorm potrwa to zapewne kilka godzin przy małym dysku i znacznie może trwać dłużej przy większym , kiedyś w podobnej sytuacji dysk 8.4Gb defragmentował sie u mojego znajomego ponad 16 godzin. Jeżeli taką operacje przeprowadza sie raz w miesiącu to trwa znacznie krócej.

Przeczytaj sobie o fragmentacji.

Defragmentacja ma za zadanie usunięcie jej skutków

i znacząco przyśpieszy pracę komputera.

Przed jej zaczęciem trzeba najpierw sprawdzić dysk

i naprawić ewentualne błędy scandiskiem.

Jeżeli tak długo nie przeprowadzłeś defragmentacji,

to wyczyść rejestr i dysk ze zbędnych rzeczy

wyczyściłem, ale jak

a ja mam dysk 60 GB to :shock: :shock: :shock:

Ile to może potrwać ??

Nikt ci na to nie odpowie dokładnie.

Jak nie robiłeś tego tak długo to przygotuj sie na dłuższą defragmentacje, jednak jak masz dobrego kompa to nie będzie tragedi.

Proponuje jednak samemu sie przekonać, bo zrobic to musisz. :slight_smile:

Nikt Ci tego nie powie - użyj Diskeeper Lite jest znacznie szybszy.

Przecież możesz defragmentować stopniowo - partycja po partycji.

Zacznij od systemowej :smiley:

Diskeeper naprawde szybko powinien sobie z tym poradzic.

Systemowy defragmentator od razu sobie daruj :smiley:

A systemowy to niby jaki jest??? :shock: :shock: :shock:

Zależy jaki masz system plików na tym dysku. Na NTFS defragmentacja odbywa się o wiele szybciej.

Jak chcesz już koniecznie wiedziec mniej więcej ile może to potrwać, to zrób analize dysku, zapisz screena mapy fragmentacji i zapodaj nam forum, a my spróbujemy ocenić…

Nie zapomnij podać systemu plików.

Zauważyłem że stopień fragmentacji plików na partycji NTFS jest znikomy i praktycznie nie trzeba tego wykonywać,choć Microsoft zaleca raz w miesiącu to zrobić.

Co innego partycje na FAT32 tu trzeba to robić obowiązkowo.

Według mnie wystarczy narzędzie systemowe do tego celu.

Czas wykonania operacji zależny od wielu czynników,narzędzia użytego,systemu plików,stopnia fragmentacji plików,pojemności dysku,dysku i parametrów kompa.

http://www.microsoft.com/poland/atwork/ … speed.mspx

A systemowy to niby jaki jest??? :shock: :shock: :shock:

No ja tez. Widać nie masz pojecia jaki defragmentator jest w Win XP.

Nie ma co się tu wielce zastanawiać. Wystarczy jak zrobi to systemowym.

To mam to w końcu zrobić systemowym czy diskeeperem, lepszy ??.

Jeżeli czytałeś cały topic, to skąd to pytanie

@ asterisk przejęzyczyłem się po kilku minutach sie poprawiłem

pytam bo posty lazikara

wskazuja na to że lepszy jest standardowy defragmentator

system plików fat32

Wolumin (C:)

    Rozmiar woluminu = 9,76 GB

    Rozmiar klastra = 8 KB

    Zajęte miejsce = 5,22 GB

    Wolne miejsce = 4,54 GB

    Procent wolnego miejsca = 46 %


Fragmentacja woluminu

    Fragmentacja całkowita = 17 %

    Fragmentacja plików = 33 %

    Fragmentacja wolnego miejsca = 1 %


Fragmentacja plików

    Całkowita liczba plików = 25 269

    Średni rozmiar pliku = 185 KB

    Całkowita liczba pofragmentowanych plików = 1 832

    Całkowita liczba nadmiarowych fragmentów plików= 12 661

    Średnia liczba fragmentów na plik = 1,50


Fragmentacja pliku stronicowania

    Rozmiar pliku stronicowania = 384 MB

    Całkowita liczba fragmentów = 5


Fragmentacja folderów

    Całkowita liczba folderów = 2 881

    Pofragmentowane foldery = 30

    Liczba nadmiarowych fragmentów folderów = 121


--------------------------------------------------------------------------------

Fragmenty Rozmiar pliku Najbardziej pofragmentowane pliki

337 3 MB \WINDOWS\setupapi.log.0.old

69 8 MB \WINDOWS\SYSTEM32\ActiveScan\PAV.SIG

240 31 MB \WINDOWS\Cache\Adobe Reader 6.0.1\POLBIG\Data1.cab

280 36 MB \Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Microsoft\Dr Watson\DRWTSN32.LOG

56 16 MB \Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Spybot - Search & Destroy\Backups\regLocal.reg

232 31 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Temp\FILE\DAT\DATA.PCL

51 896 KB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\INDEX.DAT

198 5 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook\Outlook.pst

58 3 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Media Player\CurrentDatabase_59R.wmdb

1,011 101 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{99001496-D1FE-4E28-B9FC-2318AAE2542A}\Microsoft\Outlook Express\Elementy wysłane.dbx

1,291 184 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{99001496-D1FE-4E28-B9FC-2318AAE2542A}\Microsoft\Outlook Express\Skrzynka odbiorcza.dbx

1,803 118 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{99001496-D1FE-4E28-B9FC-2318AAE2542A}\Microsoft\Outlook Express\Elementy usunięte.dbx

128 20 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{5D3E5FEC-2F7F-4E28-9B81-D3E25702B8D9}\Microsoft\Outlook Express\Skrzynka odbiorcza.dbx

111 13 MB \Documents and Settings\JA\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{5D3E5FEC-2F7F-4E28-9B81-D3E25702B8D9}\Microsoft\Outlook Express\Elementy wysłane.dbx

59 575 KB \Documents and Settings\JA\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Neighborhoods\N003\Characters\N003_User00030.package

85 34 MB \Documents and Settings\JA\Moje dokumenty\eDonkey2000 Downloads\SUCZKI.AVI

731 46 MB \Documents and Settings\JA\Moje dokumenty\eDonkey2000 Downloads\[Video Clip] 50 Cent - Disco Inferno (Kobra).mpg

101 5 MB \Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\Phoenix\Profiles\DEFAULT\W6YLE0C9.SLT\Cache\_CACHE_002_

124 9 MB \Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\Phoenix\Profiles\DEFAULT\W6YLE0C9.SLT\Cache\_CACHE_003_

259 59 MB \Documents and Settings\JA\Dane aplikacji\Thunderbird\Profiles\ian7gw7k.default\Mail\Local Folders\Elementy wysłane

63 2 MB \Documents and Settings\JA\Gadu-Gadu\Mateusz\ARCHIVES.DAT

53 1 MB \Program Files\Common Files\Adobe\Web\AdobeWeb.dll

67 4 MB \Program Files\InstallShield Installation Information\{E7C036E2-C7E4-4964-9BDA-81973341930E}\SETUP.ILG

105 4 MB \Program Files\InstallShield Installation Information\{EFB21DE7-8C19-4A88-BB28-A766E16493BC}\SETUP.ILG

99 7 MB \Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\AcroRd32.exe

66 1 MB \Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Reader\RdLang32.POL

119 1 MB \Program Files\Adobe\Acrobat 6.0 CE\Help\ENU\CE Specific features.pdf

61 732 KB \Program Files\Ahead\Nero SoundTrax\SoundTrax-Plk.nls

217 4 MB \Program Files\Ahead\Nero StartSmart\NeroStartSmart.exe

87 8 MB \Program Files\Alwil Software\Avast4\DATA\INTEG\AVAST.INT

Niezupełnie - stwierdza, ze do tego działania wystarczy

systemowy defragmentator i nie trzeba już innego programu.

Ale moja sugestia dotyczy uzyskania znacznego skrócenia

procesu defragmentacji - zresztą i inni też Ci to pisali .

Z tego co widze to nie jest tak źle :slight_smile: Nie powinno defragmentować więcej niż 3h :smiley:

Dzięki, pocieszyłeś mnie :slight_smile: