SKYPE problem jeszcze raz

Jako ze nie znalazlem rozwiazanian forum na moj problem ale znalazlem identyczne pytania … mowie w czym rzecz:

instalcja SKYPE no problem najnowsza dostepna wersja

ale jesli z kims sie juz polacze to ja slysze ta osobe ale ona kompletnie nie slyszy mnie

-mikrofon dziala w porzadku w systemie i NIE JEST WYCISZONY

nie jest rowniez wyciszony w programie Skype…

-przelaczenie mikrofonu na zlacze LINE IN tez nic nie daje (ktos sugerowal cos takiego)

o co chodzi??

zapomnialem konfigueracja kompa:

windows XP

Athlon XP 1600+

512 MB RAM

SB Live 5.1

AVerMediaCapture 98

GeForce 2 PRO

w tle chodzi firewall i antyvir (wylaczenie nic nie pomaga)

Konfig masz spoko,firewall i antywir nie mają tu do rzeczy.Chodzi może o p2p.Miałem podobny problem z kumplem ,on mnie słyszał, ja jego nie,no i przyczyną okazał się overnet.Dlatego jak łączysz się przez skype wyłacz na ten czas p2p[kazaa,osioł itp.]

Pozdro :slight_smile:

nie mam w tym czasie nic takiego uruchomionego… jedynie GAdu Gadu…

ale wszystkie porty sa wolne…

probowalem gadac z wieloma roznymi osobami z calej polski… za kazdym raazem jest to samo

Jakie masz łącze ? podaj odbiór i wysył

msle ze predkosc lacza niema tu znaczenia ale podaje:

kabluwka 128 kb w DWIE strony…

OK,jeżeli nie to ,to klik:start-panel sterowania-dżwięki i urządzenia-zakładka audio- po środku jest nagrywanie dżwięku,klik na głośność,otwiera się nowe okno,po prawej stronie jest mikrofon-głośność do góry ,u dołu wstaw ptaszka w kwadracik.

Pozdro. :slight_smile:

no to nie pomaga i w dodatku wylacza calkowicie LINE IN i ogladajc tv nie bede mial wtedy dzwieku a nie mam ochoty co chwile przelaczac…

zreszta nie dziala

Hmmm czyli to nie wina łącza. U mnie działa a mam 128/32 kbps

Trochę nie doczytałem,że masz oddzielną kartę muzyczną ,bo u mnie jest zintegrowana na płycie i mam takie ustawienia jak podałem.W twoim przypadku jako urządzenie domyślne musi być wstawiona ta karta

ps,jeszcze w opcjach skype’a klik-plik-opcje-zakładka wej/wyj-audio we-audio we zmień na swoją kartę dżwiękową

i ta karta czyli SB Live jest wstawiona jako domyslna…

Ja mialem ten sam problem. W systemie mikrofon dzialał i wydawalo się że jest ok ,a w Skype nie. Wystarczylo przetestowac sprzęt (Start-panel sterowania- dzwiek,mowa urządzenia audio-dzwięki urządzenia audio-głos -testowanie sprzętu).