Microsoft visual studio 2005 beta2

zamówiłem sobie tą wersje ze stronki microsoftu, przyszła do mnie za darmo w ładnym pudełeczku ,a w środku znajduje sie płytka z sql serwer 2005 developer edition, problem w tym że w przesyłce nie ma tam klucza produktu do tego, gdzie go znajde albo gdzie powinien byc umieszczony??

acha i czy ta wersja windowsa sql server 2005 developer edition to takie samo oprogramowanie co windows server 2003 ?? tylko nowsza wersja?? zaznaczam ta wersja tego sql jest 365 dnioa i jest to trial :smiley:

:o Człowieku, to nie jest windows !!

acha czyli klucz nie bedzie potrzebny??

acha a jak chce zrobić własne forum (dopiero sie bede uczył programowania, pytam bo niewiem ) to ten sql bedzie mi potrzebny prawda?

W tym rozumieniu programowanie nie równa się programowaniu…

Tobie raczej chodzi o tzw kodowanie, czyli pisanie z użyciem HTMLa i języków skryptowych typu PHP… a to się ma nijak do programowania przez duże “P”, czyli w tym przypadku tworzenia programów pod platformę windows!

Co to jest, dowiesz się z google

BTW

Ty powinieneś sie raczej zainteresować jakimś pakietem typu Krasnal, posiadającym możliwość obsługi PHP i MySQLa :wink:

ale ten sql serverek microsoftu też jest dobry?? acha już rozumiem, to znaczy że ten sql jest do robienia programów pod system xp tak?? a nie do pisania forum ??

dzieki za cierpiwość ale ja tego nierozumiem :smiley:

Właśnie dlatego powinieneś się zająć czymś prostszym jak PHP i MySql.

MSSQL na nic Ci się nie przyda, trochę zbyt skomplikowana sprawa jak na początek. Do tego (w tej paczce) masz Visual Studio, jak najbardziej nadaje się na pisanie forum (tutaj masz forum napisane tym narzędziem: http://www.windows2003.pl/frmGroups.aspx, zresztą jak i cała strona) ale do tego, żebyś zaczął to używać to naprawdę daleka droga. Zacznij z czymś naprawdę prostym a nie od razu na szeroką wodę…

to ten visual studio przyda mi sie tak?? nim zrobie sobie w przyszłości forum?

ehhhhh za jakieś 5 lat, jak już się nauczysz programować, zrozumiesz jego ideę itp. to tak, a teraz weź się za PHP i MySQL :wink: ehehe

aha ale będziezs optrzebował licencji, na którą długo będziesz musiał zarabiać :wink:

bnie musze narazie bo ma licencje na ten program cvo mi przysłali, a visual studio mam bez limitu :smiley: to jest beta2 :smiley:

ma to licencje na postawienie serwera?? bo jak nie to musisz sobie znaleźć serwer z obsługa ASP :roll:

Piniol : licencję na postawienie serwera? Potrzebny jest windows 2003, na który licencję mieć trzeba. :wink: Generalnie jednak beta2 ma już support ze strony MS i jako takie oprogramowanie może służyć do deweloperki na żywym organiźmie. Należy się jednak spodziewać, że wraz z pojawieniem się wersji RTM, beta przestanie być prawomyślna.

a ja mam narazie wersję windowsa 2003 sp1 trial 180 dniowy ściagnięty ze stronki msa, dlatego nad licencja narazie się nie martwię :slight_smile:

Ta licencja wyklucza stawianie na niej serwerów produkcyjnych, więc odpowiedź na pytanie Piniola jest ta sama - trzeba mieć licencję (w domyśle: komercyjną) na w2k3.

czyli nici z serera produkcyjnego na tym trialu?? to lipa :frowning:

A wiecie jaka jest najtańsza wersja serverka 2003?

Sam zobacz

dzięki kupie sobie tego za 550 zeta, na ten za 2000 zł mnie nie stać :frowning:

Czytaj ze zrozumieniem.

Nie ma wersji Server 2003 za 550 PLN, to co tam masz, to licencja na 5 użytkowników.

acha, to sory ne zauwazyłem , dzięki lisek że mnie poprawiłeś