Edycja instalki

wie moze ktos czy mozna edytowac instalke? jakim programem?

nie można, chyba że jakimś HexEdytorem, ale wtedy trza się znać na grzebaniu w plikach exe

aha ale lipsko szkoda bo chciałbym poprawic cos w jednym programie :smiley: moze by mi sie udało :stuck_out_tongue_winking_eye:

Poszukaj na google Reshack taki program nim można edytować niezabezpieczone plki exe.

Gdy plik jest zabezpieczony znajdź HEX editor Ultra Edit [zanim cokolwiek zaczniesz edytować w Ultra edit poszukaj se informacji jak to się robi]

A kolegi zdanie skreślam nie ma żeczy niemożliwych pinio :stuck_out_tongue: :twisted:

Wybacz Insectzero , ale kolega Piniol chyba zna się lepiej na rzeczy (jako programista :P)…

Już pierwsza uwaga …co do twojej propozycji ResHacka - cóż, jest to edytor zasobów i przy plikach instalacyjnych - popularnie zwanych instalkami, nie zda się na wiele, co najwyżej można będzie podmienić ikonki instalki i pozmieniać coś w jej okienkach, może w stringach, ale do samych plików w instalce raczej się nie dostaniesz…

BTW

Takimi edytorami można otwierać tylko pliki wykonywalne win32 (niektóre exe, dll, ocx, cpl, scr i pliki zasobów res) innych już nie otworzysz… a pliki instalki często są właśnie przechowywane w odrębnym pliku (nie wykonywalnym)

Oczywiście, ResHack, Restorator etc. zaskoczą tylko wtedy, gdy plik nie jest skompresowany!

HexEdytor - też nie jest najlepszym sposobem, po pierwsze - obawiam się, iż karol651 ma odrobinę za mało doświadczenia by brać się za edycje w trybie binarnym, czy nawet z użyciem diassemblera…

A po drugie …i najważniejsze - Obawiam się, że taka modyfikacja instalki może być niezgodna z prawem i postanowieniami zawartymi w licencji etc. Ponadto, zachodzi wątpliwość, co to ma być za modyfikacja? w crackowaniu itp. nie pomagamy. :x

BTW

Sposób na takową edycje by się znalazł (i nawet nie muszę myśleć zanadto, by już zarzucić kilka propozycji), ale ze względu na to, co napisałem powyżej - nie mogę podać…

Tak więc proponuję dać sobie z tym spokój…

adpawl rozumiem wiec daje sobie z tym spokuj dzieki za rady

mam takie pytanie : czy da się jakimś programem przerobić instalke tak aby wszystkie opcje ktore sie pokazują były ustawione i podczas instalacji nietrzebaby bylo ich zaznaczac a instalowalo sie w tle i odrazu był finish? bawił sie ktos tak?

Co do typowych instalek - patrz dwa posty wyżej…

Odnośnie instalki systemu Windows:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti … 22185.html

nLite