Jak odinstalowac kodeki

mialem na pocztaku k-lite codec pack i ok. niektore sciagniete fragmenty programu łapu capu nie odtwarzal ten pakiet (uzywam allplayera) wiec odinstalowalem i restart. zainstalowalem ffdshow ale to samo. odinstalowalem i nie mailem zadnych kodeko zaonstalowany. jednak w dalszym ciagu jak odtwarzam filmy to bez problemu odtwarza (nie te sciagniete a filmy ktore sa na 100% ok bo te z netu to nie mam pewnosci) wiec tu moje pytanie jak odinstalowac aby na 100% nie bylo w systemie zadnych kodekow. bo te fragmenty sciagniete z netu to juz nie mam pewnosci czy one sa ok. ale jak zainstalowalem spowrotem k lite to jakby system widzial odisntalowanego wczesniej ffdshow ktorego nie ma!! bo pokazuje mi podwojne napisy. jakbybyl ffdshow to mozna wylaczyc a tak juz nie czaje jak sie pozbyc wszystkiego co bylo i na czysto zainstalowac jakies kodeki??

wejdź sobie poprzez Panel Stetrowania do właściwości dźwięku, audio itp. i tam poszperaj :!: napewno jest tam coś od sprzętu, a w nim właśnie kodeki i audio i video… gdybyś podał jaki masz system to byłoby łatwiej wskazać drogę :?

Odinstalowanie kodeków robisz poprzez >> Mój komputer >>>Własciwości>>>Sprzęt>>>Menadżer urządzeń >>>Kontrolery wideo, dzwięku i gier>>> klikasz dwa razy w >>> koder dekoder audio >>> właściwości >>>> i tu masz>>> Odinstaluj .

To samo robisz z kodekami video

Restart kompa.

Resztki kodeków usuwasz tym >>>> http://users.vline.pl/~db-maciekb/dsclean.php

i znowu restartujesz kompa.

ja bym zalecił usuniecie plików z rozszerzeniem *.ax które znajdują sie w:

C:\Windows*.ax oraz C:\Program Files\