Linux dla mnie

Witam !

Chciałbym na swoim komputerku zainstalować Linuxa. Nie wiem jednak jaki u mnie pójdzie i spełni moje wymagania. Potrzebny mi jest sprzęt typowo domowy (internet, czasem ściągnąć, obejrzeć jakiś filmik) Mój komputer to PII 400 MHz, 192 RAM 10 GB twardziela. Co polecacie ?

PZDR

jeśli już podajesz takie rozwiązania, to podaj też wyniki

temat przenoszę do odpowiedniego działu

Piotrmoto , na takim sprzęcie powinieneś spokojnie zainstalować Slackware z fluxboxem albo gnomem.

Polecam Ci spytać się na tym forum :arrow: http://www.linux.com.pl/forum Tam napewno znajdziesz odpowiedź :wink:

OK, dzięki

PZDR

Co do Slackware - zgadzam się, co do fluxboksa - też, ale wydaję mi się że na tym sprzęcie GNOME będzie się strasznie ślimaczył. Wszystko oprócz KDE i GNOME powinno całkiem przyzwoicie smigać. Jeżeli jestes przyzwyczajony do uładu windosowskiego, to świetnie nada się tutaj IceWM. Po więcej szczegółw odsyłam tutaj

Za takie coś niektóre tematy już blokowaliście :wink:

Ja pracuję na KDE przy 128 ramu i zaczyna ślimaczyć tylko przy wielu czynnościach(np. jak zaczynam jeść i jednocześnie korzystać z komputera).

Tak na marginesie, bardzo jest aktualny FAQ na stronie slackware.com - " I have 8 MB of RAM and never have crashes." :smiley:

co nie oznacza od razu jedoznacznego ściągania nielegalnych rzeczy :slight_smile:

Ja ostatnio zassałem z netu całkiem legalnie “Revolution OS” i “Code - Linux” (polecam), ale to już OT, więc moderatorzy zaraz wykasują mojego posta :frowning: , ale nie pogniewam się.

A pochwalisz się skąd? Też bym sobie chętnie obejrzał. :slight_smile: