Chyba coś z directx

Problem z wyświetlaniem gier mam już jakiś czas jak włanczam jakąś gre to wyskakuje mi okienko “Wystapił bład aplikacji…” wyślij raport o błędach nie wysyłj… odrazu pomyslałem że to coś z directem awięc na dx diag zrobiłem test modułu DirectDraw i wyskoczyło mi cis takiego w uwagi: Plik sddp.dll nie jest podpisany cyfrowo, co oznacza, że nie był on przetestowany przez Laboratoria jakości sprzętu Microsoft Windows (WHQL). Możesz uzyskać sterownik z logo WHQL od producenta urządzenia sprzętowego.

Wyniki testów modułu DirectDraw: Wystąpił błąd w kroku 7 (Weryfikacja odbijania pełnoekranowego przez użytkownika): HRESULT = 0x00000000 (kod błędu)

Funkcje modułu Direct3D są nieodstępne. Należy sprawdzić, czy jest to najnowsza wersji sterownika od producenta sprzętu.

:frowning: nie wiem co mam robić bo mam directX 9 :confused:

Spróbuj zainstalować jeszcze raz directx, najlepiej w wersji 9c, którą możesz pobrać z stąd

Jaki system,jaka karta grafiki i jaki sterownik.

Jak tam szkodniki.

Podejrzewam tu raczej winę sterownika grafiki.

awięc

system; windows xp professional

karta grafiki: NVIDIA GeForce fx 5200

sterownik: nie wiem gdzie znależć :confused:

virusów nie ma…

sterowniki do nvidii

prawym myszy na pulpicie i dajesz Właściwości --> Ustawienia --> Zaawansowane --> Ge Force i powinna być coś takiego:

sterownik5bw.jpg

tak jest sterownik: nv4_disp.dll

świetnie, ale bardziej interesuje nas jego wersja :slight_smile: czyli te cyferki na prawo :smiley:

u mnie 56.72 a u Ciebie :-k

No więc tak.

Odinstaluj stary sterownik i oprogramowanie karty grafiki - ma być czysto,restart kompa i uruchom komp na sterze systemowym.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow,włóż płytę z XP do napędu po chkdsk i sfc spacja.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej.

Zastosuj ster wersja 56.72 i sprawdź.

http://www.3dnews.ru/download/drivers/nvidia/

Z uruchom komenda dxdiag i zrób testy.

BArdzo dziękuję! udało sie przeinstalowałem sterowniki kartyi i wszystko działa :smiley: bardzo dziękuję