Resetowanie się komputera i częste zawieszanie się

Bardzo was prosze odpowiedzcie mi szybko co mzoe byc przyczyną zawieszania się komputera i resetowania sie ? :slight_smile:

Podaj jaki masz sprzęt. Przyczyn może być wiele: słaby zasilacz, za durze temperatury, syf na komputerze, konflikty oprogramowania i sprzętu.

Sprecyzuj problem.

albo uszkodzona pamięć RAM

Muj sprzęt to Geforce 2 AMD Athlon 1,7 XP RAM 512 Płyta główna ASUSA A7V266-C

Przyczyn może być masa. Poza tymi, które zostały podane wyżej, może to być też problem z oprogramowaniem.

Rozwijając:

możesz mieć jakiegoś spyware’a, wirusa. Dokonaj skanu programami anty.

Sprawdź temperatury i napięcia zasilacza programem SpeedFan (dostępny na Vortalu)

Komputer resetuje się podczas grania lub innych obciążających zadań czy nawet podczas spoczynku??

Procek mam temperature od 55 do 65 stopni zawiesza sie jak gram i pracuje na windowsie

Wkleić loga z HijackThis nie zaszkodzi.

Więc zrób to.

No ta temperatura jest lekko za wysoka.

Nim cos palniesz zastanow sie ,albo dobrze pomysl i poczytaj,czlowieku on ma athlona,wiesz w jakich temperaturach ten procesor pracuje’???

Jak nie jestes pewny tego co piszesz to sie nie wypowiadaj,to nie wyjdziesz na…jezeli chodzi o kompy a na tym forum przedewszystkim o to chodzi! !!

Po pierwsze kolego zmień ton tak to sie mozesz odzywać do swoich kolegów z piaskownicy ale nie do mnie i nie na tym forum. :evil: :evil:

Po drugie do twojej wiadomości zastanawiam sie nad tym co pisze jak dla mnie jak już napisałem troszke za wysoka chodzi mi o 65 stopni oczywiście to jest moje zdanie (racja jest jak d…pa każdy ma swoją )

Może mnie oświecisz i powiesz mi w jakich

Przede wszystkim to naucz sie czytac,to moze nie bedziesz bzdor wypisywal ani mnie nie zaliczal do swoich kolegow nie jestescie na moim poziomie i nigdy nie bedziecie,nie zwracaj mi uwagi jak nie masz pojecia! !!

Chyba tym tekstem zakończysz swoja karierę na ty forum dlaczego już ci wyjaśniam bo obraziłas tym tekstem wszystkich userów za kogo ty ich masz co a nie wydaje mi sie że po takiej wypowiedzi ktoś bedzie chciał z toba dyskutować osobiście nie używam gó…na chopdzi o athlona także konkretnie nie wiem jaka temperature wytrzymuje piszac że 65 stopni to troszke za dużo sugerowałem sie wypowiedziami innych userów z innych for a tam pisali że jk temperatura podchodzi pod 70 stopni to można juz czegos tam obwiać:

A zreszta nie bede z toba dyskutować bo nie ma sensu poniewaz ta dyskusja prowadzi do kłutni a nie o to tu chodzi jak jesteś taka orlica to pomóż koledze a nie się zajmujesz obrażaniem innych userów.

Pożycz od kogoś ram i sprawdź, jeszcze kilka dni temu podobny problem miałem w moim przypadku płyta główna sprawdź sprzęt w miarę możliwości.

Temperatury wydaje mi się przejdą nie jest aż tak bardzo wysoka, na wszelki wypadek zrób małe odkurzanko i sprawdź czy wentyle dmuchają. Instalowałeś coś ?? Przywróć rejestr do stanu gdy komp pracował poprawnie, a i oczywiście wszystkie skany na szkodniki.

neo1991-21 Próbowałeś podkręcać kartę graficzną?? W moim przypadku zawieszanie komputera powodowały wybrzuszone kondensatory, sprawdź może u ciebie jest podobnie.

Niunka- nie wiem dlaczego tak agresywnie wjechałaś na

kuz5 , zupełnie nie rozumiem waszej kłótni.

Po pierwsze to Ty miej szacunek to bedziesz tez szanowany

Moj post byl odpowiedzia na Twoje reakcje po tym jak ci zwrocilam uwage co do temp. Athlona.

Za kogo Ty mnie uwazasz,za gownire z piaskownicy???a moich kolegow???

Piszesz do mnie jak do swojego kolegi nie zwravajac uwagi nawet do kogo sie zwracasz,gdzie tu jest chodz odrobina szacunku,zwracasz mi uwge w hamski sposob i czego sie spodziewasz?

Owszem nie powinnam byla w ten sposob napisac- przepraszam

Do takiego wniosku nalezalo dojsc po pierwszym moim poscie

  1. Jaka jest maksymalna temperatura pracy procesora AMD?

Maksymalna temperatura robocza danego procesora AMD jest określona przez jego numer

katalogowy (Ordering Part Number ? OPN). Numer katalogowy jest umieszczony na górnej

ściance procesora.

Przykład: A X1800 D M S 3 C

O temperaturze informuje trzeci znak od prawej strony w numerze katalogowym. Może to być

S, T lub V. W danych na temat procesora AMD Athlon? XP maksymalna temperatura pracy jest

określana w następujący sposób: V = 85oC, T = 90oC, S = 95oC.

1.2 Jaka jest normalna temperatura pracy procesora AMD?

Temperatura pracy systemu lub procesora w dużym stopniu zależy od właściwości całego

systemu oraz od kombinacji komponentów wchodzących w jego skład. Dlatego też ?normalna?

temperatura pracy będzie różna w różnych systemach, zależnie od ich konstrukcji. Zmienne

parametry wpływające na temperaturę pracy systemu to na przykład: rozmiar obudowy,

charakterystyka przepływu powietrza, zainstalowane komponenty, szybkość procesora,

zastosowany wentylator i radiator procesora, umieszczony między procesorem a radiatorem

materiał odprowadzający ciepło, zasilanie, parametry napięcia, obciążenie oraz temperatura

powietrza otoczenia.

Typowy odczyt z BIOS-u lub zewnętrznego oprogramowania powinien wynosić około

60oC ? 65oC

Chociaż dla procesorów AMD nie określa się ?normalnej? temperatury pracy, istnieją wartości

maksymalne tej temperatury, które nie mogą zostać przekroczone. Maksymalną temperaturę

pracy procesora określa jego oznaczenie OPN (Ordering Part Number)

Po kolejnej refleksi raz jeszcze sie przyznaje ze nie ladnie sie zachowalam i przepraszam wszystkich i mam nadzieje ze Kuz 5 na przyszlosc tez bedzie troszke bardziej powsciagliwy.

To tak na przyszłośc tylko dodam w sprawie temperatur procka.

Temperatura max procka i robocza to dwie różne sprawy.

Zasada czym chłodniej tym lepiej ,pamiętaj że w kompie są inne elementy których temperatura prawidłowej pracy oscyluje w granicach 40 do 45 stopni,procesor mając np 70 stopni rozgrzewał by inne elementy w kompie i wentyle nie dałyby rady je schłodzić.

Tak więc robocza temperatura procka to około 50 stopni.

Stres 55 do 60 stopni i nieważne czy to Intel czy Amd.

Przyykro mi bardzo,ale zgodzic sie mozna tylko z jednym im chlodniej tym lepiej.Co do reszty niestety nie.Nie bede sie rozpisywala juz na ten temat,bo to nie ma sensu.A zainteresowanych tym jak jest faktycznie co do temperatury procesora polecam goole Komputer swiat itp

Pozdrawiam niunka

To wszystko co piszesz to teoria z poradnika AMD.

Pamiętaj że czujniki i programy przekłamują i AMD podaje temperaturę 60 do 65 stopni lub mniej ile to mniej nie wiadomo.

To co podałem są to wartości prawidłowe,przy których komp pracuje prawidłowo.

Poczytaj tu o temperaturach procków.

http://forum.pcmaniak.pl/viewtopic.php?t=2761

Niunka- zamiast tracić czas na bzdurne kłótnie, lepiej zużyj tą energię w inny sposób :twisted:

zamiast zarzucać komukolwiek niewiedzę, bądź tak łaskawa przestawić kontr argumenty w sposób rzeczowy i konkretny

:x

jeśli masz do kogoś jakieś pretensje - od tego masz PW, nikt, nie życzy sobie kłótni na forum, a już najmniej ja :twisted:

na tym z mojej strony koniec. Dalsze takie występki nie będą tolerowane

wracamy do tematu