Jak wlaczyc AGP?

Witam

Jak w temacie…

http://img262.echo.cx/my.php?image=bbbnn8ok.jpg

prosba o pomoc.

Dodam ze w BIOS’ie (amibios) agp jest auto a potem bylo diasbled juz tylko …wiec wogole nie wiem czy to od biosu nalezalo zaczac…wiec, jak to jest z tym…?

Może to coś Ci rozjaśni

wchodzisz do Biosu i wyszukujesz te opcje i ustawiasz na Enablet .

Nadal ciemność widze :frowning:

U mnie jest tak-AMIBIOS a tam:

Advanced Chipset Features >(sub-menu)

a tam

>DRAM Timing Control

>AGP Timing Control (i to wchodze) i widze:

AGP Mode -AUTO ( nie moge zmienic na nic innego - zacienione)

AGP Fast Write -Enabled

AGP Aperture Size - 128 MB

AGP Master 1 W/S Write - Enabled

AGP Master 1 W/S Read - Enabled

AGP Read Sychronization - Enabled

…i co mam zrobić…? bo nadal jest jak bylo !!

FAST WRITE masz wlaczony …hmmm a jaka masz wersje Everesta ?

Byc moze on zle wczytuje .

A grafika (gry)dzialaja dobrze ??

Kiedy sie to stalo ?

Nie jest to najnowsza wersja (1.51.195) ale mimo wszystko powinna zczytywac prawidlowo…a kiedy to sie tak stalo…? hymmm dopiero zauwazylem… :lol:

ale odpowiedz mi czy gry dzialaja dobrze czy niespadla jakosc .

gry…rzadko gram ale nie wiem czy spadla jakosc bo nie wiem jak by to bylo gdyby bylo to wlaczone…ogolnie gry dzialaja

wlasciwosci/ustawienia/zaawansowane/smartgart

nowyobrazmapabitowa5nw.png

przy sterownikach CATALYST nie wiem jak z resztą driverow …

sprobuj tak jak napisal Michał_Q. to powinno pomuc …heh faktycznie niewpadlem na to .

Ale jesli chodzi o FAST WRITE to jest w tym samym oknie co pokazal kolega (szybki zapis) wlacz go i po sprawie.

podobnie jak u Ciebie jest to wylaczone (stery Catalyst) po przesunieciu suwaka na 8x i po zrobieniu testu a potem reset kompa suwak wraca na poprzednia wartosc…a szybki zapis i biezaca predkosc AGP i nie daja sie zmienic bo sa zacienione

http://img142.echo.cx/my.php?image=gyf9as.jpg

…zreszta tak samo jest i u Ciebie …wiec…nic z tego

Jakies inne propozycje…???

Zresetuj bios na default i ustaw tylko co trzeba.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej,jak chip VIA pakiet 4,51 lub wyżej i powinno być dobrze.

Miałem kiedyś podobny problem tylko z RADEONEM 9550. Też nie było włączone AGP. Okazało się że stery do płyty żle się zainstalowały. Płyte główną mam ASUS K8N-E Deluxe. Nie instalował sie sterowik " Nwidia Nforce3 250 AGP Host to PCI bridge" Wykrzykników w menadzerze urządzen nie miałem wykluczałem więc płyte głowną. Po odinstalowaniu sterów do płyty ponownym zainstalowaniu błąd się naprawił.

JN …pomogło…ogromne thx :slight_smile: